Magazin

11 Eylül dulları yuva yıkıyor!

11 Eylül dulları yuva yıkıyor!

Bütün zamanlarını, İkiz Kuleler'de ölen arkadaşlarının dul eşleriyle geçiren itfaiyeciler, eşlerinden boşanmaya başladı.

11 Eylül saldırılarında ölen arkadaşlarının eşlerinin yardımına koşan New Yorklu itfaiyecilerin yuvaları, birer birer yıkılıyor. Bunun nedeni, hayatta kalan itfaiyecilerin, ailelerini terk edip ölen arkadaşlarının dul eşleriyle ilişkiye girmesi. New York Post gazetesine göre, 11 Eylül'de gösterdikleri cesaretten ötürü 'kahraman' ilan edilen New Yorklu itfaiyecilerden 12'si ailelerini terk etti.

İtfaiye teşkilatının 100 yıllık geleneğine uyarak, ölen arkadaşlarının dul eşlerine yardımcı olmak üzere görevlendirilen itfaiyeciler, vakitlerini dul eşlerle geçirmeye başladı.

Kurtarıcı fantezisi
İtfaiyeci Gerry Koenig'in, bir '11 Eylül dulu' için terk edilen eşi Mary Koenig, "Bu adamlar ölen arkadaşlarına ihanet ediyorlar. Kocam 11 Eylül'de evden çıktı ve bir daha gerçek anlamda geri gelmedi. 11 Eylül'den kurtulduk ama ailemiz öldü" dedi.

Psikologlar, ölen arkadaşlarının eşine âşık olan itfaiyecilerin, 'kurtarıcı fantezisine' kapıldıklarını belirtiyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 03.12.2003
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.