Güzellik
Saç

Tatilden dönen saçlarınız!

Tatilden dönen saçlarınız!

Tatil dönüşünde zarar gören saçlarınızı eski haline döndürmezseniz ileride daha büyük sorunlarla karşılaşırsınız. İşte onları hayata döndürmenin formülleri...

Güncellenme tarihi:

Doğru yıkama

Saçların yıkanması sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar var. Çünkü bileşenlerinde "tensid" bulunan şampuanlar saçın yapısını bozuyor ve tellerinin kurumasına ve incelmesine yol açıyor. Bu yüzden şampuan seçimi sırasında saçlarınızın ihtiyacını doğru belirlemeli ve mümkün olduğunca içeriğinde doğal ve koruyucu maddeler bulunan şampuanları tercih etmelisiniz. Kullandığınız şampuan miktarı da saç bakımında önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Eğer saçlarınızı her gün ya da iki günde bir yıkıyorsanız bir kez şampuanlamanız yeterli. Avucunuza döktüğünüz yeterli miktardaki şampuanı kafanıza sürmeden önce ılık suyla karıştırın ve başınızın üst tarafından başlayarak masajla saçlarınıza yedirin.Bunun en önemli nedeni yağın saçın uç kısımlarında birikmiş olmasıdır. Saç, uçları dışında genellikle kurudur. Kimyasal maddeler ki, bunlara şampuanlar da dahildir, saçla ne kadar az temas halinde olursa sağlığı açısından o kadar iyidir. Yumuşak bir kafa derisi masajı hem rahatlatır hem de buradaki kan dolaşımını harekete geçmesini sağlar. Ve küçük bir öneri; saçlarınızın kuruluğundan şikayetçiyseniz, o zaman saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçin. Bu durumda saç dersinin kuruluğundan dolayı kaşıntıyı ve kepeği de önlemiş olursunuz.

Yayın tarihi: 26.07.2013
8595
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.