Güzellik
Saç

Saçlarınızın Boyuna Göre Model Verin!

Saçlarınızın Boyuna Göre Model Verin!

Her kadın saçlarıyla oynamayı sever. Sıkıldıkça soluğu kuaförde alır ve saçında değişiklik yapmaya bayılır...

Güncellenme tarihi:

Hele bir de benim gibi saçlarınızı boyama konusunda pek hevesli değilseniz, tek çare saçınızın kesimini, modelini, boyunu değiştirmektir. Bu sebepten herhalde hemen herkesin hayatında saçlarını kısacık kestirdiği, omuzlarına kadar küt bıraktığı veya aylarca uzatmaya çabaladığı bir dönem olmuştur. Saçları kuaförde kestirip şekil verirken iyi de, eve geldiğiniz zaman o saçlar size pek bir yabancılaşır, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bu yüzden ben de bugün uzun, orta ve kısa saçlar için 2014 saç trendlerini de göz önünde bulundurarak gece ve gündüze uygun seçtiğim saç modellerini paylaşayım istedim. Siz saçlarınızın boyunu söyleyin, yeter.

Uzun Saç - Gündüz

Uzun saçı severim ama uğraşısı çoktur. Hele gündüzü geceden de zordur bana göre. Upuzun saçlarınızı salına salına gezmek güzel ama kendi haline bıraksanız uçları güzel durmaz, bir şey yapmaya kalksanız zor gelir. Bu yüzden en iyisi saçınızın kendi şeklini koruyup üzerinde biraz oynamak. Mesela yukarıdaki model, hem uğraşsız duruyor hem de su gibi akıp giden muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Bu saç modelini saçlarınızı fırça yardımıyla kurutup sonra da küçük rulolar yaparak veya kalın bigudilerden yardım alarak evde kendiniz de deneyebilirsiniz.

Uzun Saç - Gece

Uzun saçlılara gece için seçtiğim model D&G defilesinde karşımıza çıkan Fransız burgu modeli. Bence hem önden hem de arkadan çok şık ve elegan bir görüntüsü var, her türlü daveti kolaylıkla kurtarır. Aynı zamanda 2014'de de etkisini sürdürecek olan 60'lar trendine de uygun. Eyeliner'ınızı biraz uzun ve bol tuttunuz mu tamamdır!

Orta Saç - Gündüz

Peki ya orta boy saçlarınız varsa, onu hala biraz ilgi çekici ve hareketli kılmak için neler yapabilirsiniz? Genellikle bu boydaki saçlar düz inen ve uçları kıvrılan modellerden olurlar ancak 2014 için benim önerim dalgalı küt saçlar. Kalın bir maşa yardımı ile bu modeli saçlarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın dalgasının çok gevşek ve yarım dalgalar şeklinde olmasına dikkat edin.

Orta Saç - Gece

Davetlerde gördüğünüz hep aynı dağınık topuza benzer modellerden sıkıldıysanız ve daha moren farklı bir dokunuş istiyorsanız, bu model tam size göre. Burada saçınız arkadan burkulup toplanıyor ve bir yandan açılarak dalgalanıyor. Ve tabii ki son olarak sprey sıkılarak sabitleniyor. Ben ortaya çıkan sonucu çok sevdim.

Kısa Saç - Gündüz

Kısa saçlı ama o feminen tavrını koruyabilmiş kadınlara her zaman hayranlıkla bakmışımdır. Tabii ki kısacık saçların yüz tipinize uygun olması da çok önemli, bu kadar kısa saçı taşımak epey zor. İnce ve belirgin yüz hatları gerektiriyor. Peki kısa saçlarınızla gündüz için ne yapabilirsiniz? Geçmişten günümüze gelen "pixie crop" adındaki saç modeli ile aslında kısa saçlar da gayet havalı. Saçların yanları iyice kısa, ön kısmı biraz daha uzun ve mümkünse biraz dağınık olması yeterli.

Kısa Saç - Gece

Gündüz için bahsettiğimiz yanların kısa önlerin biraz daha uzun ve asimetrik kesildiği pixie crop modeli aslında geceler için de gayet uygun. Tek yapmanız gereken bir saç köpüğü yardımı ile biraz daha ıslak bir görünüm oluşturmak ve rock havası vermek o kadar.

Yayın tarihi: 01.02.2012
116741
YORUMLAR

bayıldımmm bu modelllere gerçekten süper ..! ♥♥

Selin güner 02.02.2012 14:38:50
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.