Güzellik
Saç

Saçı Uzatan Besinler

Saçı Uzatan Besinler

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilmek için sizler için hazırladığımız saçlarınız için çok faydalı olan bu besin listesine mutlaka göz atın...

Güncellenme tarihi:

-Sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve sağlıklı saçlarınızı koruyabilmek gerek adına saç bakımı yapmanızın yanı sıra beslenmenize de dikkat ederek saçınıza faydalı besinleri tüketmeniz gerekmektedir. ,

-Omega 3 ve E vitamini bakımından zengin olan ceviz; saçlarınızın hızlı uzamasında ve saç tellerinizin güçlenmesinde etkilidir.-Domatesi C vitamini sayesinde; saçın en küçük yapı taşı olan kolajen üretimine yardımcı olur.Domates maskesi de saç çıkartma da etkilidir.

-B vitamini bakımından zengin olan havuç;yeni saçların çıkmasında ve sağlıklı saçların korunmasında kilit bir rol oynamaktadır.

-C vitamini yönünden zengin olan kivi, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.-Bol miktarda protein bulunduran yumarta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir.Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçların güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

-B vitaminin bol bulunduğu bezelye; hızlı saç uzaması için birebirdir.Saç dökülmesi problemi çekenler için de daha fazla bezelye yemelerini öneriyoruz.

-A ve C vitamini bakımında fazla olan ıspanak; saç derisinin sağlığını açısından önemlidir. Ispanak,kepek ve mantar gibi saç derisi hastalıklarına karşı çok etkilidir.-Günümüzün sağlık için en çok kullanılan besinlerinden olan brokoli ; saçın hızlı uzaması ve saç sağlığının korunması için vazgeçilmezdir.Kesinlikle brokoli yiyin!

-Parlak görünümlü saçlar için yeşil çay birebirdir! Kepek sorununu çözmek için saç derisini yeşil çayla yıkayın.

-Omega 3 yağı bakımından zengin olan somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok önemli bir gıdadır. Saçlarınızın çabuk ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız; haftada bir somon yemeye özen gösteriniz.

Yayın tarihi: 21.04.2015
13581
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.