Güzellik

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyajda kullanılan makyaj malzemeleri aynıdır. Farklı olarak sadece porselen makyaj pudrası diye bilinen taş pudra kullanılır.

Porselen makyajda normal makyajdan farklı olarak kullanılan taş pudra, sulandırılarak yüze adapte edilir, göz farları ise ıslak olarak kullanılır. Yüzde doğal durmamakla birlikte mat bir görüntü verir. Yüzünde herhangi bir kaza izi, çok büyük doğum lekeleri ya da yanık izleri bulunan kişiler daha çok yaptırır ve oldukça başarılı sonuçlar verir.

Porselen makyaj genelde özel günlerde ve düğün makyajı olarak uygulanır. Porselen makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Öncelikle fondöten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu ürünler uygulandığında ciltte doğal bir görüntü oluşmazsa porselen makyaj görünümü alamaz. Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. Sonrasında makyajınızın amacına göre ışık vermek istediğiniz bölgeleri belirleyin.

Yayın tarihi: 30.09.2013
18339
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.