Güzellik

Makyaj Olayını Gözünüzde Büyütün

Makyaj Olayını Gözünüzde Büyütün

Hem günlük kullanımlarda hem özel günlerde etkileyici ve anlamlı bakışlar elde etmek için, makyajınızda dikkat etmeniz gereken en önemli husus, doğru renk paletini kullanmaktır.

Güncellenme tarihi:

Makyaj yaparken kullanacağınız renk ve tonlarını seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz. Eğer doğru renkleri, doğru tekniklerle uygularsanız etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

İşte göz renginize göre yapmanız ve yapmamanız gerekenler:

Kahverengi/Ela Göz Rengine Sahip Olanlar

Far Seçimi: Kahverengi, bej ve doğal tonlar tercih etmelisiniz. Haki, zeytin yeşili, bakır ve altın tonları da gözünüzle rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Far Seçiminde Kaçınmanız Gerekenler: Pembe, mavi ve leylak rengidir. Bu renkler mavi alt tonuna sahip olduğundan, yani soğuk renkler kategorisinde yer aldığından, kahverengi gibi sıcak bir tonla uyum sağlayamazlar. Mavi alt tonlu renkleri soğuk cilt altı rengine sahip kadınlar tercih etmelidirler.

Göz Kalemi Seçimi: Siyah ve koyu kahverengi ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yeşil Göz Rengine Sahip Olanlar

Far Seçimi: Yeşil, bordoya yakın mor tonları, altın ve bakır tonları tercih etmelisiniz.

Far Seçiminde Kaçınmanız Gerekenler: Gümüş pırıltılı renklerden kaçınmalı onun yerine, altın tonları kullanmalısınız.

Göz Kalemi Seçimi: Koyu kahverengi tonları, siyah eyeliner ya da göz kalemi ile bakışlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Göz pınarlarınıza ekleyeceğiniz bakır tonlarla ise makyajınızı daha etkileyici kılacaktır.

Mavi Göz Rengine Sahip Olanlar

Far Seçimi: Gözleriniz yeterince iddialı olduğu için far seçiminizi daha pastel tonlarda yapabilirsiniz. Ancak bu göz rengine sahip olanlara en çok yakışan renk koyu gridir.

Far Seçiminde Kaçınmanız Gerekenler: Zaten dikkat çekici bir göz rengine sahip olduğunuz için, bu rengi gölgede bırakacak fazla iddialı renklerden kaçınmalısınız. Koyu tonlarda fuşyalar, pembeler...

Göz Kalemi Seçimi: Kahverengi, açık mavi, gri tonları...

Yayın tarihi: 12.06.2015
16209
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.