Güzellik

Gözler kalbin aynasıdır

Gözler kalbin aynasıdır

Derin ifadeler, sürmeli bakışlar ve kırışıklıklardan uzak gözler. Onlar kalbin aynasıdır, dolayısıyla hem temizliğine hem de bakımına ayrı bir özen göstermemiz gerekir. İşte bakımından makyajına kadar sağlıklı, ışıl ışıl parlayan gözlerin sırrı.

Güncellenme tarihi:

Sade bir makyajla her zaman doğal ve canlı görünebilirsiniz. Özellikle gözleriniz ön plana çıkar.

Akşam şık bir partiye davetlisiniz. Özenerek kendinize güzel bir makyaj yaptınız, gece de çok keyifli geçti. Herkesin gözü üzerinizdeydi ve güzelliğinizle göz kamaştırdınız. Geç saatte eve döndüğünüzde bir an evvel yatağa yatmak için can atıyorsunuz, ama şu makyaj silme işi yok mu, tam bir eziyet yaşatıyor size. Aman ne olur böyle yatsam? diye düşündüğünüz anda da yanılıyorsunuz. Çünkü ne olursa olsun, gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka çıkarmalısınız. Bu, özellikle gözleriniz için çok önemli. Aksi takdirde ertesi sabah boyaları akmış, yorgun gözlerle uyanır, gözlerinizi açamadığınız için bir türlü kendinize gelemezsiniz.Süt ve diğer kozmetik ürünleriyle yapılan temizlikte göz makyajı dilediğiniz gibi çıkmaz. Oysa özel göz temizleme jelleri ve losyonları ile kalem, maskara gibi kolay çıkmayan ürünler, göz çevresine ve kirpiklerine zarar vermeden kolayca temizlenir. Ancak makyajı çıkarırkan göz çevresindeki hassas bölgeyi zedelememeye özen göstermelisiniz. Çünkü bu bölge korumasız ve incedir. Bu nedenle göz kapağınızı içten dışa, kirpiklerinizi ise yukarıdan aşağı doğru silin.İşiniz bittikten sonra gözaltı kremi sürerseniz, gözlerinizi rahatlatır ve kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Zaman zaman gözlerin üzerine salatalak dilimleri yerleştirerek de dinlenmelerini ve rahatlamalarını sağlayabilirsiniz.

Morluklar korkutmasın: Tüm kadınların kabusu olan gözaltı morlukları, kırmızılıklar ve koyu lekelerden kolayca kurtulmak için, kapatıcı kullanmanız yeterli. Ten renginizden bir ton daha açık renkte tercih edeceğiniz kapatıcıyı, göz çevrenize ufak dokunuşlarla sürün. Bunun için küçük bir fırça ya da yüzük parmağınızı kullanabilirsiniz. Ürünü bu şekilde yaymanız da daha kolay olacaktır. Bunu yaparken yine ufak dokunuşlarla, ovalamadan yapın. Daha kalıcı olması için, göz pınarınızdan başlayarak gözaltınıza doğru sürün.

Yayın tarihi: 06.12.2013
27389
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.