Güzellik

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

Makyaj yapınca bütün kadınlar güzel olduğunu düşünebilir ancak ne yazık ki her zaman durum böyle değil... Yanlış yapılan makyaj sizi komik bir hale sokabilir. Özellikle de yanlış sürülen allık!

Güncellenme tarihi:

Allık seçerken ilk dikkat etmeniz gereken beğendiğiniz rengi değil, teninize uygun olan rengi seçmek olmalı. Açık tenli ve sarışın iseniz şeftali tonu size göre. Buğday tenli ve kumralların tercihi de pembeden yana olmalı. Esmerler ise yüz hatlarını daha belirginleştirecek kahve yani toprak tonlarını kullanmalılar.

Oval yüzlüyseniz;

Kalem veya stick allıkla elmacık kemikleri ve çenenize küçük çarpı işaretleri yapın. Sonra da bunları parmağınızla hafifçe dağıtın.

Yuvarlak yüzlüyseniz;

Yüzünüzü daha ince göstermek için, her iki kaşınızın üst kısmına, şakaklarınıza ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınızla dağıtın.
Uzun yüzlüyseniz;

Yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamak için allığınızı saç diplerine, elmacık kemiklerine ve çenenize uygulayıp, iyice dağıtın. Dilerseniz üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yayın tarihi: 28.05.2013
15210
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.