Güzellik

Yeşilden gelen güzellik!

Yeşilden gelen güzellik!

Çiçeklere, yapraklara, sebzeye ve yosuna rengini veren yeşil, aslında gerçek bir güzellik potansiyeline sahip...

Güncellenme tarihi:
Yeşilden gelen güzellik

Daha fazla enerji, daha sağlıklı bir ışıltı ve güzel bir cildin kaynağı, son dönemde yeniden gün ışığına çıkıyor.

Yeşil, iç uyumun ve varoluşun rengi ama aynı zamanda yenilenmenin de sembolü... Asya'da yeşil, kadın prensibine yakın olan Yin'e uyarlanmıştır. Batıda ise yaşam gücünü sembolize eder. Son birkaç yıldır kozmetik dünyası da yeşil gücün iyileştirici ve bakım yapan özelliklerine kendini iyiden iyiye kaptırmış durumda.

Egzotik bitkilerden geliştirilen bakım kremleri, zeytin ekstresinin yaşlanmayı geciktirici etkisinden faydalanılan anti-aging ürünleri, botanik bitkilerin temizleyici özellikleri, yosunların cildi gerginleştirici ya da nane bitkisinin rahatlatıcı özellikleri artık kremlerle birlikte sunuluyor.

Nem deposu aloe vera

Bu bitki tam anlamıyla bir enerji bombası! Aloe veranın aylarca yağmur görmeyen topraklarda yetişiyor olmasına rağmen yapraklarındaki suyu depolama kapasitesi onun hayatta kalmasını sağlıyor. Buradan yola çıkan kozmetik markaları da aloe vera içeren bakım ürünlerinin cildimizin nem dengesini koruyacağını düşünerek içeriklerinde bu bitkiyi kullanıyorlar.

Yüzyıllardan bu yana hem vücut hem de cilt için bir güzellik iksiri olarak bilinen aloe vera bitkisi, gerçekten de ferahlatıcı, anti bakteriyel etkisi ve yatıştırıcı özellikleriyle öne çıkıyor. Jel formu ise güneş yanıklarında ve alerjik durumlarda yardımcı oluyor. Kremlerde başka içeriklerle bir araya geldiğinde ise bu egzotik bitki gençleştirici bir mucizeye dönüşüyor.


Pürüzsüz bir cilt için 20 öneri

Yayın tarihi: 21.03.2012
5240
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.