Güzellik

Tüyleriniz görünmez olsun!

Tüyleriniz görünmez olsun!

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu var. Ancak son teknolojileri içlerinde barındıran krem tüy sarartıcılarla tüyler acısız, ağrısız üstelik zaman kaybetmeden görünmez oluyor.

Tüyleriniz görünmez olsun!
Kıl kökünün bir ürünü olan tüylerin, dağılımı ve yoğunluğu genetik olarak belirlenmiş. Kıl köklerinin bazıları gözle görülmeyecek incelikte, bazıları ise aktif olarak koyu renkli ve belirgin kıl üretimi yapar. Vücutta daha az veya daha belirgin olan bir tüylenme paterni; cinsiyet, ırk, yaş, hormonsal durum gibi etkenlere göre oluşur.

Türk kadınlarının da yarıdan fazlası koyu tenli. Koyu tenli kişilerin tüyleri daha belirgin oluyor. Ergenlik çağından itibaren, koyu renkli tüylerin rahatsızlık verdiği, özellikle yüz bölgesindeki tüylenmenin birçok kadında özgüven eksikliği yarattığı yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor.

Günümüzde, bu soruna yönelik birçok çözüm sunuluyor. Lazer epilasyon, epilasyon, sir ağda ve tüy dökücüler bu yöntemlerden birkaçı. Ancak son dönemin en etkili acısız, ağrısız ve koyu renkli tüylerin hızlı bir şekilde rengini açan, belirsizleştiren yöntemi krem formundaki tüy sarartıcılar.

Bu ürünler içeriğindeki karbondioksit ve amonyak gazları nedeni ile gaz-kabarcıkları çıkış özelliğine sahipler. Dolu gözenekleri temizliyor ve ciltten kirleri uzaklaştırıyor. Ve cildin kolay bir şekilde nefes almasını sağlıyorlar. Yine içeriğindeki hidrojen peroksit, bakterileri ve sivilcelere neden olan diğer mikroorganizmaları öldüren çok güçlü bir antiseptik olarak biliniyor. Tüy sarartma işleminin diğer en önemli sonucu ise cilde aktif oksijen vermesi.

Tüy sarartıcılarla ilgili yanlış bildiklerimiz

Tüy sarartıcılar, tüyleri kalıcı sarartır: Yanlış

Krem tüy sarartıcılar, cildin yüzeyindeki tüylerin rengini açar, dolayısıyla tüy kökleri etkilenmez. Yeni çıkan kıllar doğal renginde çıkar.

Sarartma işlemi tüylerde renk değişimine neden olur: Yanlış

Açıcı ya da bu karışım içerisindeki diğer kimyasallar tüylerin koyulaşmasını da koyu görünümünü sağlamaz. Tüylerde değişim herhangi bir ilaç tedavisi, güneş gibi çevresel faktörler, yaşlanma, menopoz, hamilelik gibi biyolojik faktörler gibi nedenlerden dolayı gözlenir.

Ciltte tahrişe neden olur: Yanlış

Cilt ekzotermik bir yapıya sahip olduğu için sarartıcıyı ilk uygulamada kısa süreli kızarıklığa neden olabilir, fakat bu belirtiler 1-2 saat içerisinde normale döner. Bu tip kızarıklıkların oluşmaması için içeriğinde aloe vera ve chamomile bulunan tüy sarartıcıları kullanmaya özen gösterin.

Yayın tarihi: 13.07.2006
2955
dahafazlası
YORUMLAR

sarışın olmamın faydaları tüylerim sarı ama arkadaşlar kesinlikle kullanmayın zerrin arkadaşıma katılıyorum ciltte sorunlar çıkarıyor arkadaşım bu durumdan müzdarip ve kalıcı değil sorun eğer kıllarınız çok siyahsa başka bir şekilde giderin sorununuzu

saracl 10.10.2009 01:43:08

arkadaşlar kesinlikle kullanmayın cilte acayip lekelenme yapıyor ve kalıcı olduğunu belirtiyim uygulamadan yakın bir süre sonra güneşe çıkmak tam anlamıyla felaket başıma geldi ve leke tadavisi için araştırma yapıyorum sakın denemeyin bile zilet etkisi bile oluyor bunu 4 5 uygulamadan sonra görürsünüz

zerrin atik 18.08.2009 00:06:34

ülkemizde yarıdan çok kadındaq esmer renk tüyler söz konusu ise madem bunu çzümlemeye laser epilasyon vs gerekli bu işler yüksek maliyede mal olur bence yani bir tek tüy saratıcı ile olmaz bu iş

toqito 16.08.2009 11:47:10

tüy sarartıcı dan önce cilt ten renk uyumu falan da dikkat eidlmeli sonra yaboz gibi bacaklar ortaya çıkablir

toqito 16.08.2009 11:45:44

bence sarartılmış tüy uygulaması pek mantıklı gelmiyor bana çünkü önemli olan kendini mutlu huzurlu hissetmek ve psikolojini rahatlatmak. kim ne derse desin ben tüylerimin varlığını biliyorsam sarartılması pek işime yaramaz.

SemmaCelebi 15.08.2009 14:23:16
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.