Güzellik

Tatlı güzellik oyunları

Tatlı güzellik oyunları

İçeriklerinde süt, bal ya da şeker bulunan güzellik ürünleri sadece baştan ayağa taze bir enerji katmakla kalmıyor, vücudun mutluluk hormonlarını da harekete geçiriyor.

Güncellenme tarihi:
Tatlı güzellik oyunları

İşte, beden dışında ruhumuz için de mükemmel bir deneyim yaşamanın en "tatlı" sırları...

Aslında mutluluk ciltte oluşuyor. Çünkü burada vücudun en sevimli hormonları olan endorfin üretimini tetikleyen reseptörlerin bir kısmı bulunuyor. Kremleri sürerken aynı zamanda işte bu reseptörleri aktive ediyoruz ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan duyguların vücudumuza yayılmasını sağlıyoruz. Örneğin, ipek proteinleri içeren bakım ürünleri, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Çünkü ipek, yapısı itibariyle insan cildine çok benziyor. Cildi pürüzsüzleştiriyor, onu kurumaktan koruyor ve hatta kırışıklıkları önlüyor. Parfümlü vücut pudraları, bize bu hissi yaşatan ürünlerden. Hem bedene hem de ruha hitap eden dokuları nemi depoluyor ve yumuşak bir bakım sağlıyor.

Duygularınıza da bakım yapın

Kendinizi mükemmel bir süt banyosunun içinde düşleyin... Süt hem gençleştiriyor hem de güzelleştiriyor. Sütteki şeker ve mineraller cilde nem kazandırırken süt asidi de pembemsi bir görünüm katıyor. Ayrıca sütteki protein ve peptitler elastin ve kolajen liflerinin üretimini artırıyor. Bu yüzden kozmetik markaları yüksek teknolojili ürünlerinde sütün bu enerjisinden faydalanıyor. Eğer Kleopatra gibi süt banyosu yapmak istiyorsanız, banyo suyunuza sütle birlikte bir yemek kaşığı bal ekleyin. Bileşimindeki yüksek şeker içeriğiyle bal güzellik dünyasında en ideal nemlendiricilerden biri olarak kabul ediliyor. Doğanın bu eşsiz maddesini kullanan şampuanlar böylelikle yorgun saçlara gücünü yeniden kazandırmayı hedefliyor. Ruhumuz ve bedenimiz için tazeleyici bir bakım ürünü de enerji aromalarıyla tatlı duş peelingleri. Bunun için kullandıkları limon ve portakal, ölü cildin atılmasında önemli bir rol üstleniyor. Şekere yapışan ölü hücreler aynı zamanda mikrosirkülasyonu hedeflediklerinden cilt temizlenirken bir yandan da gerginliğini geri kazanıyor. Özellikle burun üzerinde, alın ve çene bölgesinde biriken siyah noktacıklar da tatlı şeker peelingleri sayesinde yok oluyor. Ve açılan gözenekler cildin sağlıklı nefes almasını sağlıyor.

Yayın tarihi: 09.03.2012
4043
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.