Güzellik

Pamuk Gibi Bacaklar İçin 4 Bakım Kürü Tarifi

Pamuk Gibi Bacaklar İçin 4 Bakım Kürü Tarifi

Bacaklardaki batıklar, kızarıklar ya da lekeler çoğu kadını yaz kış fark etmeksizin rahatsız eder. Belki yanlış epilasyon yöntemi belki de cilt tipine uymayan bakım kremleri bu sorunlara neden oluyor. İşte bacaklarınızı pamuk gibi yapacak 4 bakım kürü tarifi...

21.02.2019
bacak

İŞTE BACAKLAR İÇİN PRATİK 4 BAKIM KÜRÜ TARİFİ

1-BAL KÜRÜ

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı toz şeker

Bal ve şekeri bir kapta karıştırın. Karışımı parmaklarınızla masaj yaparak bacaklarınıza uygulayın. 3-4 dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bal kürü bacaklarınızı beslerken aynı zamanda etkili bir peeling yapacaktır.

2-SUSAM YAĞI KÜRÜ

Malzemeler:

  • 4 yemek kaşığı susam yağı
  • 5 yemek kaşığı limon suyu

Susam yağını ve limon suyunu bir kapta karıştırın. Duştan sonra bir pamuk yardımıyla bacaklarınıza uygulayın. Vaktiniz varsa masaj yaparak uygularsanız çok daha etkili olacaktır. 

3-YUMURTA MASKESİ

Malzemeler:

  • 6 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 yumurtanın akı

Şeker ve yumurta akını bir kapta karıştırıp bacağınıza uygulayın. Maskenin kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra masaj yaparak ovalayarak çıkarın. Ardından ılık suyla yıkayabilirsiniz. 

4-LİMON VE DENİZ TUZU

Arzu ettiğiniz kadar limon suyu ve deniz tuzunu bir kapta karıştırın. Duşta bacaklarınızı iyice keseleyip yumuşatın. Bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Ardındna ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Limon ve deniz tuzu kese sonrası bacaklarınızda peeling görevi görecektir. 

CİLT LEKERİNİ GEÇİREN MASKE TARİFLERİ İÇİN TIKLAYIN!

MAHMURE ÖZEL

4211
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.