Güzellik

Mezoterapinin uygulama alanları ve sonuçları

Mezoterapinin uygulama alanları ve sonuçları

Estetikte kullanılan mezoterapi; kısa süreli ve etkili bir işlem

Güncellenme tarihi:
Mezoterapinin uygulama alanları ve sonuçları

Kelime anlamı orta deri tedavisi olan mezoterapi; tedavi edilmesi arzulanan bölgeye 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğnelerle küçük ilaçları enjekte etmeye dayanan tamamen tıbbi bir yöntem. Bu yöntem, estetikte olduğu gibi başka birçok alanda da rağbet görüyor. Mezoterapinin uygulama bulacağı alana göre değişen ilaç karışımları, 5 ile 10 dakika gibi kısa sürelerde derinin altına işleyebiliyor.

Estetikte; yüz gençleştirme, hamilelikte oluşan çatlakları giderme, saç dökülmesini engelleme, selülit ve yara izi gibi alanlarda sıkça kullanılan mezoterapi, aynı zamanda varis, migren ve romatoloji gibi alanlarda da etki ediyor. Mezoterapi nedeniyle oluşan yan etkiler genellikle seans aralıklarına ya da ilaç dozajına uyulmadığı zaman ortaya çıkıyor.

Dünya üzerinde birçok doktorun kullandığı bu yöntem tıpta gelenekselleşmiştir. Yararlı olduğunun en büyük kanıtı olarak da uzman ile yakın diyalog halinde olan hastaların sağlıklı iyileşme süreçleri kanıtlıyor. Ancak yine de bu yöntemden bir anda gelen mucizevi bir sonuç beklenmemelidir.

Ayrıca mezoterapi, kalp yetmezliği ya da böbrek rahatsızlığı olan hastalar üzerinde uygulamanın sakıncalı olduğu bir tıbbi müdahaledir.

Yayın tarihi: 20.06.2012
1612
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.