Güzellik

Kendi yağınızla incelin

Kendi yağınızla incelin

Fiziksel olarak iyi görünme iç huzurunuzu arttıran bir trend olarak yerini aldı. Bu kadar yoğun istek karşısında pozitif bir bilim olan tıbbın da üzerine en çok çalıştığı konu şüphesiz zayıflama olarak ön sıralara geçti.

Güncellenme tarihi:
Kendi yağınızla incelin
Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş ile son dönemler oldukça revaçta olan "Kavistasyonla zayfılama" hakkında konuştuk.

Son dönemlerde kavitasyonla zayıflama popüler hale geldi. Kısaca anlatır mısınız bu sistemi?

Aslında kavitasyon, zayıflamaya yardımcı yöntemler arasında popüler. Kavitasyon, şimdiye kadarki yöntemlerden çok daha güçlü. Yanlış bir algılama olmaması açısından bunu özellikle vurguluyorum ki bölgesel incelme ayrı zayıflama ise bambaşka bir yaklaşımdır. Diyet yapılmadan zayıflamanın olması mümkün değildir. Kavitasyon yağ hücresini büyüten ve dolayısı ile biriktiği bölgede fazlalık olarak görülen bölgedeki her bir hücrenin hacmini küçültür yani yağ hücrenizi kompenentlerine ayırır. Yağ hücrenizi iç içe geçmiş matruşkalar gibi düşünün. Dıştaki büyük bebeğinde karakteristiği aynıdır. İiçtekinin de gerçek kavitasyonla sağlanan o hücreleri küçültmektir. Hastanın işlem sonrası izlediği 3 yada 4 günlük yağsız yemek ve kalorisi azaltılmış diyet ile direk yağ hücrelerinin küçüldüğü görülür ve istenilen bölgeden incelme sağlanır.

Herkese uygulanabiliyor mu?

3 yıl önce "Ultralyse" olarak Türkiye'ye getirdiğim bu sistemin ilk kullanıcısıyım. Dolayısı ile çok fazla hasta deneyimine sahibim. Bence sistemleri mükemmel kılan ve sonucu iyi çıkaran kesinlikle kombinasyon tedavileri ve çalışılacak bölgenin ve çalışılacak kişinin iyi seçilmesi. Madrid Complutense Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalının Başkanı Prof. Jesus A . FDZ - Tresguerres içinde olduğum çalışma grubuyla ortak kararımızda gerçek bir kavitasyonun mutlaka hekim kontrolünde uygulanması gerekliliği bir kez daha savunuldu. Artı vücudunda implant bulunan ya da trombositopeni yani kanamaya meyilli ve steroid tedavisi gören immun supressif hastalar üzerinde de kullanılmaması önerildi.
Yayın tarihi: 18.08.2010
2829
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.