Mahmure

Güzellik

Kişisel Bakım

Kaymaktan gelen mucize!

Kaymaktan gelen mucize!

Diyet yaparken köşe bucak kaçtığımız kaymak; cilt bakımımız için birçok kremden ve maskeden daha etkili!

Güncellenme tarihi: 27.07.2012
Kaymaktan gelen mucize!

Kuruyan ve gençliğini yitiren cildinize tekrar parlaklığını ve yumuşaklığını kazandırmak istiyorsanız, kaymağın mucizesinden faydalanın.

Yorgun bir günün ardından, stres yüklediğiniz yüzünüzün yaşlılık belirtilerinden kurtulup canlılığını kazanması için;  patates suyu,  çay kaşığı bal, kaymak ve ılık sütü karıştırarak yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika karışımı yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Parlaklığın farkına anında varacaksınız.

Eğer cildinizinyağ problemi varsa; kaymak, un ve balı eşit miktarlarda karıştırarak birkaç gün boyunca yüzünüze uyguladığınız takdirde nem dengesi oturmuş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Eğer tam tersine kuru bir cildiniz varsa; salatalık suyu ve kaymağı haftada bir kez cildinize uygulayıp yarım saat bekletmeniz işinize yarayacaktır.

Biz kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan siyah noktalarla mücadelede de kaymağın mucizesinden yararlanabiliriz. 2 çorba kaşığı ıhlamur suyu ve kaymağı karıştırarak siyah noktalarınıza düzenli olarak uygulamanız halinde onlardan kurtulmanız mümkün.

1464
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.