Güzellik

Kaymaktan gelen mucize!

Kaymaktan gelen mucize!

Diyet yaparken köşe bucak kaçtığımız kaymak; cilt bakımımız için birçok kremden ve maskeden daha etkili!

Güncellenme tarihi:
Kaymaktan gelen mucize!

Kuruyan ve gençliğini yitiren cildinize tekrar parlaklığını ve yumuşaklığını kazandırmak istiyorsanız, kaymağın mucizesinden faydalanın.

Yorgun bir günün ardından, stres yüklediğiniz yüzünüzün yaşlılık belirtilerinden kurtulup canlılığını kazanması için;  patates suyu,  çay kaşığı bal, kaymak ve ılık sütü karıştırarak yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika karışımı yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Parlaklığın farkına anında varacaksınız.

Eğer cildinizinyağ problemi varsa; kaymak, un ve balı eşit miktarlarda karıştırarak birkaç gün boyunca yüzünüze uyguladığınız takdirde nem dengesi oturmuş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Eğer tam tersine kuru bir cildiniz varsa; salatalık suyu ve kaymağı haftada bir kez cildinize uygulayıp yarım saat bekletmeniz işinize yarayacaktır.

Biz kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan siyah noktalarla mücadelede de kaymağın mucizesinden yararlanabiliriz. 2 çorba kaşığı ıhlamur suyu ve kaymağı karıştırarak siyah noktalarınıza düzenli olarak uygulamanız halinde onlardan kurtulmanız mümkün.

Yayın tarihi: 28.06.2012
1529
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.