Güzellik

Genital estetik mucizesi!

Genital estetik mucizesi!

Genç kızlık döneminden menopoz sonrasına kadar genital bölgede estetik girişimlere ihtiyaç duyulabilir. Bu bölge estetiği kadını hem fiziki hem de estetik olarak rahatlatıyor. Genital işlemler genç kızlara da kızlık zarına zarar vermeden uygulanabiliyor. Genital estetiğin detaylarını Op. Dr. Yakup Avşar özetliyor....

Genital estetik mucizesi!
Mons Pubis Estetiği

Genital bölgenin üzerindeki kıllı kısmın tıbbi adı mons pubistir. Doğum sonraları, kilo almalara bağlı bazen de genetik olarak bu bölgede yağlanma olabilir. Bölgesel olarak bunun liposuctionla alınması bu bölgenin estetiğini sağlar. Bazı durumlarda da mons pubisin belirginliği azalmıştır ki o zamanda bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır.

Dış Dudak Estetiği (Labia Major)

Genital bölgede özellikle labia majoralarda belirginlik ya da sarkmanın olduğu durumlarda bu bölgeye cerrahi olarak toparlama işlemi yapılır. Belirginliğin az olduğu durum da ise yağ enjeksiyonu ile estetik görünüm sağlanır.

İç Dudak Estetiği (Labia Minor)

Genç kızlarda görülen genital estetik şikayetlerin ilk sırasında en fazla, iç dudakların gereğinden fazla büyük ve sarkık olması gelir. İç dudaklar kızlık zarına zarar vermeden küçültülebilir. Hijyen, estetik ve cinsel hazzın sağlanması açısından bu operasyon önemlidir.

Dikiş İzleri (Epizyo Skarı)

Normal doğum yapan kadında epizyotomi denilen, vajen çıkışında kesi yapılır ve dikişle doğum sonrası bu kesi onarılır. Bu dikişler bazı kadınlarda çok sağlıklı olmayabilir ve açılma yapar. Estetik olarakta genital bölgede kötü iz oluşturur. Bazı durumlarda epizyotomi açılmaz ve vajen kenarında kendiliğinden yırtık oluşabilir. İzlerin daha belirsizleştirilmesi ya da eski yırtığın onarılması ile genital bölgenin estetiği küçük cerrahi işlemlerle sağlanabilir.

Vajina Daraltma (Vajinaplasti)

Normal doğum yapan bayanlar başta olmak üzere uzun yıllar seks yapan kadınların vajina girişinde bollaşma olur. Bu bolluğun giderilerek sağlamlaştırılması ufak bir cerrahi işlemle mümkündür. İşlem sonrası genital bölgede bir iz kalmadan kadın psikolojik ve fiziki olarak rahatlar.

Yayın tarihi: 14.09.2009
2819
YORUMLAR

Mutlaka her kadın bu imkanlardan faydalanmak ister ama fiatların cep ve el yakması sadece paralı olan bayanların faydalanabileceğini anlatıyor bana. Paran varsa herşeyin var

ŞÜKRAN 22.02.2010 10:01:19

benim merak ettigim herseyin estetigi ciktida ama fiyatlar ates pahasi biraz yardimci olunda bizde yaralanalim teknolojinin gelisiminden

nida 29.09.2009 21:57:47

İlginç bir konu gerçekten. Özellikle normal doğum yapmış kadınlarda genital sarkmalar ve bir takım yırtılma sonucu kötü şekil bozuklukları olabilir. Estetik gerçekten çok ilerledi ellerden genital bölgeye kadar her yere yapılıyor nerdeyse.

murtua12 19.09.2009 17:14:25
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.