Güzellik

Eyvah yaz geliyor!

Eyvah yaz geliyor!

Yaz geliyor, estetik mevsimi açılıyor. Her yaz öncesi estetik operasyonlarda yaşanan artış bu yıl da aynı ivmede gidecek gibi. Yeni teknolojik gelişmeler, kısa-ağrısız operasyonlar, erken iyileşme avantajları ve minik bikinilerin kaçınılmaz baskısı... Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, en doğal ve ağrısız meme, karın ve popo operasyonları ile yaza hazırlık tüyolarını verdi. Şimdi estetik zamanı!

Eyvah yaz geliyor!
Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, estetik ameliyatlarının yoğun yaşandığı bu dönemde özellikle meme cerrahisi, karın germe ve popo şekillendirme operasyonlarının yapıldığını söylüyor. Prof. Dr. Yücel, en doğal ve en kalıcı estetik operasyonlarının ise meme estetiğinde biçimini koruyan meme protezleri, karın estetiğinde endoskopik karın germe ve popo estetiğinde ise protezler ile sağlandığına dikkat çekti. İnce kıyafetlerin giyilmeye başlanması, deniz mevsiminin açılmasıyla özellikle kadınların vücut şekillendirme operasyonlarına hız verdiklerini ifade ediyor.

Meme estetiğinde amaç memeyi "büyütmek değil, şekillendirmek"

Prof. Dr. Akın Yücel, meme operasyonlarında eskiden amacın meme büyütme olduğunu ancak günümüzde şeklinin ön plana çıktığını belirterek, "Yeni jenerasyon meme protezleri, şeklini koruyan ve değiştirilmesi gerekmeyen protezler. Formstable olarak da adlandırılan bu protezler, farklı jel özellikleri ile meme operasyonlarında çok daha biçimli ve estetik özelliklere sahip. Riski oldukça düşük olan bu protezlerle, kadınların meme bölgesinde yapay, yuvarlak bir görünüm söz konusu olmaz. Daha doğal, kavisli bir görünüm ile kadınların daha estetik ve doğal bir meme görünümüne sahip olmalarını sağlar" dedi.

Formstable protezlerin herhangi bir şekilde meme kanseri ile ilişkisi olmadığını da belirten Prof. Dr. Yücel, "Aynı zamanda bu protezlerin anne sütüyle de ilgili olumsuz bir bağlantısı yoktur. Bu operasyondan sonra sadece hacim olarak değil, şekil ve dokunma hissi olarak da ileri düzey sonuçlar elde ediliyor. Bu protezler genellikle kas altı ya da kas kılıfı altına yerleştirilmeleri uygundur. Ancak esneme özellikleri az olduğundan daha çok meme altı kıvrımından yerleştirilmeleri tercih edilir. Sadece meme büyütme değil, doğum sonrası sarkmış ve içi boşalmış memeler için dikleştirme işleminde de kullanılabilir. Aynı tip protezler, meme kanseri sonrası meme onarımı için de uygundur. Bu protezler çok farklı yükseklik, genişlik ve projeksiyon seçenekleri sundukları için, hacim olarak meme büyütme işlemi yanında, kişiye özel meme şekli sağlamakta da etkilidirler.
Yayın tarihi: 19.04.2011
3848
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.