Güzellik

Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir?

Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir?

Hayatınızın en özel anlarından biri kuşkusuz ki evleneceğiniz gün. Bu özel gün öncesinde hangi estetik operasyonları yaptırabileceğinizi, Este Klinik'den Op.Dr. Yakup Avşar'dan dinledik...

Evlilik öncesi hangi estetik uygulamalar yapılabilir?
Evlilik günü, kadın ve erkek için hayatlarında en güzel görünmek istedikleri özel günlerin başında gelir. Evlenecek gençler de bu mutlu günlerine her yönüyle iddialı hazırlanıp, gelinlik ve smokinlerin içinde güzel görünmek ve düğün fotoğraflarında en güzel pozları verebilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar. Ama bu özel güne hazırlık adım adım olur. Yapılacak cerrahi işlemlerin düğün tarihinden en geç 2 ay, daha küçük işlemlerin 1 ay ,epilasyonun 2 hafta ve cilt bakımının 3-4 gün önce tamamlanması uygun olur.

Burun estetiği

Este Klinik'den Op.Dr. Yakup Avşar, evlilik öncesinde burun estetiğinin, yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpması nedeniyle gelin ve damat tarafından en fazla tercih edilen operasyon olduğunu belirtiyor. Canlı bakışların yakalanması ve gelin makyajının kalıcılığını sağlaması açısından da yüze yağ enjeksiyonunun, gelin adaylarının en fazla tercih ettiği minik cerrahi işlemler sırasında ilk sırada yer aldığını da vurguluyor.

Kulak estetiği

Bu özel günde, genellikle gelin adayları daha çok saçını topuz yapmayı, damat adayları da bu özel günde kısa ancak gür saçı tercih ediyorlar. Ancak kepçe kulak denilen kulaklardaki açıklığın fazla olduğu bazı kişilerde düğün öncesi yapılacak cerrahi operasyonun ilk sırasında kulak estetiği geliyor.

Göğüs estetiği

Gelinlik modellerinde göğüs dekoltesinin ayrı bir önemi vardır. İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine de gelinler rağbet ediyor. Özellikle straplez modelli gelinlik için, meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülüyor. Memelerin sarkık olması durumunda ise; meme dikleştirme ve toparlama operasyonları yapılabiliyor.
Yayın tarihi: 11.09.2010
3552
YORUMLAR

benim her yerime estetik gerekli

özlem 01.09.2011 19:42:56

okadar estetik yaptırcak kadar param olsa saten evlenmem:)

eda ead 29.08.2011 00:16:11

bende sana katılyorum deryacım :)

.... 15.10.2010 15:18:39

bence ali arkadasımız bu konuda yanılıyor.Ben dudaklarımı yaptırdım ve doğal görünümünden hiç bişe kaybetmediiii ve çok memnunum

derya 15.10.2010 15:13:58

nerdenn belli cnm bazılrdan mikemmel duruyor bazen çok iyi sonçlar çıkabliyor.

sinan 15.10.2010 15:08:04

onu bunu bilmem ama ben estetiğe karşıyım.Bi kere yapma olduğunu çok belli ediyor.

ali 15.10.2010 14:59:32

estetik iyi hoşta bi de faciaya uğrayanlar var bu ameliyat sonralarında..iyi bir doktor şart güzel olayım derken daha da çirkinleşmek var işin sonunda

bapril1 11.09.2010 22:00:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.