Güzellik

En seksi operasyon: Vajinoplasti

En seksi operasyon: Vajinoplasti

Çoğu kadın cinsel organının zamanla deforme olmasından, renginden, biçiminden rahatsız oluyor; cinselliğini doyasıya yaşayamıyor. Oysa yeni tıbbi uygulamalarla hepsinin çözümü var!

Güncellenme tarihi:
En seksi operasyon: Vajinoplasti
Sevişmekten kaçınan veya cinsel ilişkiden yeterince haz alamadığından yakınan kadınların sorunlarının altında yatan en önemli nedenlerden biri, cinsel organlarıyla ilgili estetik kaygılarının olması. Özellikle doğum sonrası genişleyen vajina, hem kadınların hem de partnerlerinin cinsel ilişki sırasında yeterince haz almalarını engelliyor.

Üstelik sorun sadece bununla da kalmıyor; kadınlar, genişleyen vajinaları yüzünden idrar kaçırma gibi sağlık problemleriyle de karşı karşıya kalabiliyor. Kadınların cinsel organlarıyla ilgili en çok yakındıkları bir başka sorun ise iç dudakların sarkık ve büyük olması. Bu görüntüyü estetik bulmayan kadınlar bikini veya dar pantolon giymekten kaçındıkları gibi partnerlerine de çıplak görünmek istemiyor. Hal böyle olunca da zamanla cinsel ilişkiden soğuma, hatta takıntı veya anksiyete gibi ciddi sorunlar da ortaya çıkmaya başlıyor.

Oysa sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin yolu, öncelikle insanın kendine duyduğu özgüvenden geçiyor. Partneri tarafından beğenildiğini hissetmek de cinsel yaşamda önemi bir rol oynuyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı günümüzün modern kadını artık cinsel yaşamda aktif bir rol almak için utansa da sıkılsa da hekimlerden yardım alacak kadar kararlı görünüyor.

Son sürat gelişen estetik cerrahi de yeni uygulamalarla daha estetik bir görüntüye kavuşmak isteyen kadınların yüzünü güldürüyor! Biz de Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. İsmail Kuran ile Marmara Üniversitesi'nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel'e günümüzde kadınlara özel uygulanan tüm yöntemleri tek tek sorduk.
Yayın tarihi: 24.06.2008
10634
dahafazlası
YORUMLAR

Öncelikle Aslı hanımın söylediklerini sonuna kadar desteklediğimi belirtmek isterim. Yapılan tüm yorumları okudum ve gerçekten hala bu zihniyete sahip insanların çağımızda yaşıyor olmaları oldukça utanç verici. ''Allah'ın yaptığına kul ne karışır'' gibi bir mantıksızlık var ortada. Yahu bu her şeyden önce bir sağlık problemidir. Cinsel ilişkide tatmin olmaktan da öte kadınların idrar kaçırmasına da neden olabileceği söyleniyor. Diyelim ki trafik kazası geçirdin ve tedavi olmazsa öleceksin, ''nasıl olsa Allah'tan geldi karışmayalım'' deyip, tedavi olmayı red mi edeceksin? Batı sempatizanlığı ile alakasını da çözmüş değilim. Başımıza Müslüman kesilip de ahkam kesen arkadaşlara bir Hadis-i Şerif hatırlatmak isterim; ''İlim Çin'de de olsa gidip alınız!'' Çağ atlayın artık... Ortaçağ kafasıyla nereye kadar?

Socialist 16.03.2009 23:12:35

daha vajina kelimesini telaffuz etmekten kaçınan,hala ilkokul çocuğu gibi kadının 'orası' demeyi aklınca uygun bulan,madem rahatsız oluyo o zaman idareli kullansın diye saçma sapan cahilce mantık geliştiren insanların hala,bu gün bile toplumda bulunması ne kadar utanç verici.batı sempatizmi bu değil,insanın rahatsız olduğu bölgeyi değiştirebilme imkanı varken bunu kullanması değil hepinizin çok iyi bildiği başka olaylardır.kendinize gelin,sıyrılın artık şu allahın yaptığını kul değiştirmez mantığından.yada gidin ortaçağda mutlu mesut yaşayın.

vural35s 16.03.2009 13:08:15

ya yazdıklarınızı okudum ve söylediklerinize inanamıyorum ne kadar cahilce düşünceler bunlar ne kadar geri kaldığımızın göstergesi. Erkekler bilmeden ahkam kesiyor ama kendi cinsel organlarıyla ilgili bir problem olduğunda dünya başlarına yıkılıyo. Tek dertleri ve dünyalarının merkezi bu oluyo. Kadınlara gelince saçma oluyo yok böle bişey. Beyylerr biz sadece sizi tatmin etmek için değil tatmin olmak içinde seks yapıyoruz ve bu konu sizin için ne kadar önemliyse bizim içinde o kadar önemli.

MERCAN 16.03.2009 12:14:36

ben ve eşimde dogumdan sonra problem yaşıyoruz ve bende düşünüyorum estetik bence çok güzel iyiki estetik var çok memnun kalcama inanıyorum

mutsuz 16.02.2009 02:15:52

Kardeşim sen tartışma! Ne güzel işte, sen hormonlarından gözünü bilmem ne kaplamışken, bayanlar için bu meselenin ne kadar önemli oldugunu görmüyorsun. Bayanlar için erkeklere karşı kullanacakları en güzel silahtır vajina, aldatmalar da aldatmamalar da ondan oluyor hep.. isteyen istediğini yapar kardeşim, Allah vergisi demeyin, ebeveynler içki içtiği, sigara kullandığı, güneşin altında saatlerce kaldığı, akraba evliliği yapıldığı sürece, bozuk genler her zaman insanın vücudunda eksikliklere, yanlış şekillenmelere yol açar ve onu da düzeltmek ne günahtır ne de Allah vergisi yapıyı değiştirmektir...

Ne_güzel Muhabbet 07.07.2008 02:20:58

bunlar boş işler bayanların kaygısı olmasın efendim kimse genişlemiş dar bunlarla uğraşmayın, herşey olduğu gibi güzeldir.

gerry 27.06.2008 02:52:49

Vallahi kişi kendisi kendi cinsel organına kafayı taktıysa ve de ille onu daha estetik hale getirince morali düzelecekse, bal gibi de bu operasyonu yaptırmalıdır. Unutmayalım ki; her şey insan için. Tıp da, estetik de, seks de, ruh da...

ömer dalman 26.06.2008 21:31:52

kadının orasını tartışıyoruz

muhabbete bak 26.06.2008 20:23:07

şimdi eğer kadının vajinaası genişlemısse bnce o amelıyatı yaptırması lazım cunku geniş bir vajına hem erkegi tatmin etmez hemde kadını keske penis buyütmeler olsa ama yok kı ozaman bu sorun ortanan kalkar o yuzden ya elındekını idarelı duzenlı kullancan yada amelıyat yaptırcan...

funny_man 26.06.2008 15:04:55

Ebru'ya vevap; Tamamen yanlış düşünüyorsun. Sende en az erkeğin kadar zevk alacaksın.

ADEM 26.06.2008 14:48:09
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.