Güzellik

Dünyanın en bakımlı erkekleri Türkler!

Dünyanın en bakımlı erkekleri Türkler!

Güney Amerika’da yayımlanan moda ve magazin dergisi Wapa, 'Social Indicators Research' araştırma şirketi ile yaptığı bir ankette, Türk erkeklerinin bakım konusunda rakiplerine büyük fark atmaya başladığını açıkladı.

Dergideki araştırmaya göre Türkiye’de yaşayan erkekler, haftada 18,8 saatini kişisel bakımına ayırıyor; en fazla özeni ise elbise seçimine veriyor. Türk erkekleri her geçen gün epilasyon, saç bakımı ve parfüm kullanma konularına daha fazla zaman harcamaya başladı.Era Estetik ve Saç Ekim Merkezi’nden Dr. Güniz Eker Uluçay; estetik müdahale için de başvuran erkeklerin sayısının kadınlara oranla hiç küçümsenmeyecek seviyede olduğunu vurguluyor ve ekliyor erkeklerin en sık tercih ettiği operasyonlar jinekomasti( erkekte meme büyümesi), saç ekimi, burun estetiği, sakal-bıyık ekimi ve liposuction. Erişkin erkeklerin ortalama %40’ında görülen jinekomasti yani erkeklerde göğüs büyümesi bilinen bir sebebi olmayan ve sağlık açısından tehlike yaratmayan bir rahatsızlıktır ancak nadir olarak sağlığı tehdit edecek başka bir rahatsızlığın göstergesi olarak kabul edilebilir. Jinekomasti sıklıkla sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur.

Yayın tarihi: 04.09.2013
14002
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.