Güzellik

Dolgun dudakların sırrı

Dolgun dudakların sırrı

Dolgun dudakların çekici bulunmasının sebebi onların bir anlamda gençliği ve diriliği temsil etmeleri... Peki dolgun dudaklara kavuşmak için ne yapmalısınız?

Kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda önemli değişimler olur. Doğurganlığın yavaşlaması, cildin kuruması, saçların dökülmesi ve dudakların incelmesi bu farklılaşma sürecinin belirtilerindendir.

Eğer dudaklarınız zamana yenilip eski dolgunluğunu yitirdiyse bu konuda önlem alabilir ve küçük bir girişimle birkaç yaş geriye dönebilirsiniz. Nasıl mı?

Kendi dokunuzla

Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Kesilerle

Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimlerden biri.
Yayın tarihi: 03.06.2006
1440
dahafazlası
YORUMLAR

jelle dolgunlashtirilan dudaklarda sonradan alerjik sorunlar oluyormu?

ayla 27.07.2011 21:53:15
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.