Güzellik

Dikkat çok hassas!

Dikkat çok hassas!

Yapı bakımından çok hassas olan dudaklarımızın en büyük düşmanı su kaybı...

Güncellenme tarihi:
Dikkat çok hassas!
Yemek yemek, öpüşmek, dudak büknek, gülmek, şarkı söylemek, sohbet etmek... Dudaklarımız ne kadar da hareketli! Kırmızı bölüm; beyaz dudakları (burun altından üst dudağa kadar olan bölüm) ve ağzın mukoz bölümünü birleştiriyor. Kırmızı ve beyaz dudaklar aynı oranda hassaslar. Beyaz dudak derisi çok ince ve yağ bezleri açısından da oldukça fakir. Kırmızı dudakların ise epitelyum yapısı ince, dahası hidrolipidik film tabakadan (cildin koruyucu asit örtüsü) yoksun. Melanin ve deri kalkanı bakımından yetersiz olan dudaklar kurumaya son derece müsait ve UV ışınlarına karşı da savunmasız... Estetik Cerrah Frederic Sarfati; "Dudakları yüzün geri kalanından ayıran en büyük özellik hipodermiden yoksun olmaları" diye belirtiyor. Dudaklar ayrıca doğrudan mimik ve ağız hareketlerini sağlayan orbiküler kaslara bağlanıyor.

Dudaklarınızın kusurlarını gizleyin!

Dudaklara meyveli bakım!

Ürün önerileri
Tahriş etme riski olmayan ve besleyici limon lifleri içeren Elizabeth Arden Ceramide Plulp Perfect - 45 YTL, Sephora Face Lips 15 YTL

Güçlü nemlendirme
40 yaşına kadar cildimize verdiğimiz zararlar bu yaştan sonra ortaya çıkıyor. O yüzden cildi beslemek ve kırışıklarla savaşmak laboratuarların bir numaralı misyonu. Fibroplasdan ve GAG sentezini koruyarak nem oranını dengelemeye ve dış etkenlere karşı bariyer oluşturmaya çalışıyorlar. Joelle Guesnet; "Tüm anti-age ürünler nemlendirici içerirler, zor olan ise onları besleyici bir yapıyla bütünleştirmektir" diyor. Amaç; ürünlere lipozomlar gibi cilde işleyebilme özelliği kazandırmak!
Yayın tarihi: 10.11.2008
3013
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.