Güzellik

Cilt Problemleriniz ve Çözümleri

Cilt Problemleriniz ve Çözümleri

Ece Erman her hafta olduğu gibi, cilt problemlerinize yardımcı olmaya devam ediyor. Sormak istedikleriniz ve cevapları...

Sorunuz:
Yüzümde çıkan tüyleri iple aldırmayı denedim. Ama hicbir azalma olmadı. Bu kötü görünümden tamamen kurtulmanın yolu nedir? Epilasyonu önerdiler ama denemedim. Bunun için kesin bir çözüm var mıdır? Bana bu konuda bir cevap yazarsanız sevinirim.

Cevabı:
Yüz cildi gibi hassas bir bölgede, özellikle de kıl kökleri güçlenmiş ise, tüylerin herhangi bir şekilde alınması tahrişe neden olabilir veya mikrop kapmaya uygun ortam yaratılır. Bu durumda yapabileceğiniz en etkin yöntem lazerli epilasyon olacaktır. Bu uygulama biraz fiyatlı olsa da, en sağlıklı ve kalıcı sonucu getirecektir.

Sorunuz:
32 yaşındayım ve yağlı bir cildim var. Problemim ,
gözeneklerim rahatsız edici derecede açık. Tonik haricinde ne kullanabilirim?

Cevabı:
Cildinizi sabah ve akşam sabun harici, yağlı ciltler için hazırlanmış bir temizleme ile yıkamalısınız. Ardından alkolsüz toniği pamuğa döküp cildinizi sildiğinizde cildiniz günün toz, ter ve yağından arınacaktır. Yağlı ciltlere uygun az yağlı ama gerekli nemi sağlayıcı bir nemlendiriciyi, cilt temizliğinden sonra, sabah-akşam kullanırsanız, cildinizin ihtiyacı olan en temel bakımı yapmış olursunuz.

Ece Erman
Yayın tarihi: 31.05.2001
1293
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.