Güzellik

Cildinize gereken özeni gösterin

Cildinize gereken özeni gösterin

Çok meşgul bir kadınsınız ve son aklınıza gelen şey cildinize bakmak. Fakat unutmayın güzel bir cilt her kadın için gereklidir ve cilt bakımı yüzünüzü günde iki defa yıkamakla olmuyor.

Yapmanız gereken bir gününüzü cildinize ayırmak ve saatlere göre bakım yapmak.

08:00

Dermatologlara göre cildiniz için tehlikeli olan en tehlikeli şeyler yağ ve ölü hücrelerdir. Bu nedenle cildinizi bit tonik yardımyla temizleyin.

09:00

Kendinize bir bardak su doldurun ve için. Su cildinizdeki hücrelerin sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

12:00

Stres yapmayı bırakın. Yogo yaparak rahatlayabilirsiniz. Çünkü stres cildiniz için de iyi değildir.

12:30

Spor yapın. Dışarı çıkıp bir tur atmak bile hiç spor yapmamaktan çok daha iyidir.

17:00

Eğer imkanınız varsa cildinizi rahatlatacak şeyler yapabilirsiniz. Mesela sauna'ya gidebilirsiniz. Ya da masaj yaptırabilirsiniz.

21:30

Unutmayın alkol vücut sağlığınız kadar cildiniz için de tehlikelidir. Sigara için de aynı durum söz konusudur. Kadınların en çok alkol ve sigara tükettiği bu saatlerde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

23:00

Makyajınızı çıkartmadan asla ama asla yatağa girmeyi düşünmeyin. Bunun için ilk önce cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizleyin. Daha sonra da cildinizi nemlendirin. Böylece gece boyunca güvende olabilirsiniz.
Yayın tarihi: 22.08.2003
899
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.