Güzellik

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevaplıyor; Burun ucu estetiği nasıl yapılır? Burun ucu estetiği iki yöntemle yapılmaktadır...

Açık ve kapalı teknik, açık teknikte burun ucuna bir kesi yapılır ve burun derisi alına kadar kaldırılır. Her iki yöntemde kemik dokusuna asla müdahele edilmez, kapalı yöntemde ise burun deliklerinin içerisinden girilir. Kapalı teknikte asla burun ucunda kesi izi olmaz. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevaplıyor; Burun ucu estetiği ile hangi şekil bozuklukları düzeltilir? Burun yapımız kemik kıkırdak ve yumuşak dokudan oluşur. Burun ucu estetiğinde sadece kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilir, asla kemiğe müdahale edilmez. Burun ucu estetiği ile burunun genişliği, burun ucundaki asimetriler defarmasyonlar, burun deliklerinin farklılıkları düzeltilebilinir.

Yayın tarihi: 05.01.2015
2338
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.