Güzellik

Bu Besinler Şifa ve Güzellik Dağıtıyor

Bu Besinler Şifa ve Güzellik Dağıtıyor

Bu ilaçlar bildiğiniz ilaçlardan değil; eczaneler yerine marketlerde, manavlarda satılıyorlar, lezzetleri yerinde; üstelik yan etkileri de yok! Kendi basit, ama yaşattığı sıkıntı büyük olan belli başlı sorunlarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Saçlarınız dökülüyor
İlacı: 1 porsiyon biftek


Araştırmalar yağsız etlerin saçların dökülme sürecini ve kelleşmeyi yavaşlattığını ortaya koyuyor. Besin uzmanlarına göre bunun nedeni etin içerdiği çinko. Kırmızı ete düşkün bir kişiyseniz size tavsiyemiz yağlı etler, köfte, hamburger gibi çeşitler yerine etin en yağsız yerinden yapılan biftekleri tercih etmeniz.

Dişleriniz çürüyor
İlacı: 1 fincan çay


Çay içmenin diş çürümelerini önlemede etkisi büyük; çünkü çay doğal ve zengin bir fluorid kaynağı, hani şu diş macunlarında bulunan madde. Çay ayrıca bol miktarda polifenoller içeriyor ki bu madde de besinlerin dişlere yapışmasını önlüyor. Her yemekten önce içeceğiniz bir fincan çay, Teflon etkisi yaratacak ve dişlerinizin kolayca çürümesini önemli ölçüde engelleyecek.

Sık sık hıçkırık tutuyor
İlacı: 1 tatlı kaşığı şeker


Hiç bir şey sizi hıçkırığınızın geçmesini sağlayacak kadar korkutmuyorsa size başka bir önerimiz var: 1 tatlı kaşığı şekeri dilinizin altına dökün. Tıpkı hıçkırığın nasıl oluştuğunun tam olarak bilinmemesi gibi şekerin de nasıl etkili olduğu bilinmiyor. Var olan teoriyse şeker granüllerinin boğazdaki sinirleri hafifçe uyarması ve böylece hıçkırığı kesmesi.

Tansiyonunuz yüksek
İlacınız: 1 bardak portakal suyu


Tükettiğininz kalsiyum ve potasyum miktarları tansiyonunuzu etkili biçimde düşürüyor. Minerallerse böbreklerinizi yüksek sodyumdan koruyor ki bu da yüksek tansiyonun başlıca sebeplerinden birisi. Taze sıkılmış portakal suyu C vitaminin yanı sıra mükemmel bir potasyum ve kalsiyum kaynağı.

Daima ince kalmak
İlacı: 1 kup vanilyalı dondurma


Süt ürünlerindeki kalsiyum, sadece kemik ve dişlerinizi sağlam tutmakla kalmaz, aynı zamanda inceliğinizi korumanıza da yardımcı olur? Nasıl mı? Vücudunuz 'Kalsitrol' adı verilen ve eksikliği yağların depolanmasını kolaylaştıran bir hormon üretir. Kalsiyum da kalsitrol eksikliğini önler.

Morluk ve çürükler
İlacı: 75.g haşlanmış sebze


Bol bol haşlanmış sebze tüketmenin romatizma ve eklem ağrılarına karşı etkili bir ilaç olduğunu Eski Yunanlılar biliyor ve kullanıyormuş! 330 kişiyi kapsayan bir deney yapılmış ve sebze ağırlıklı beslenenlerin, sebze tüketmeyenlere göre eklem problemleri yaşama rislerinin yüzde 75 daha az olduğu kanıtlanmış. Sebzelerin haşlanmış olması da hücre duvarlarının daha yumuşak olmasını ve vücudun besleyici maddeleri daha kolay abzorbe edebilmesini sağlıyor.

Bağırsaklarınız bozuldu
İlacı: 1 ya da 2 bardak şarap


Reçetesiz olarak satın alabileceğiniz birçok diyare ilacının ana maddesi "bizmut subsalicylate". Bu madde hem kırmızı hem de beyaz şarapta bol miktarda var. Yapılan araştırmalara göre böyle durumlarda 1 bardak şarap içmek 1 doz diyare kesici ilaç almakla aynı etkiyi yaratıyor. Bizmut bileşimi bağırsaklarda bulunan ve sizi hasta eden bakterileri öldürüyor ve diyare tedavisinde etkili oluyor.
Yayın tarihi: 13.12.2001
969
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.