Güzellik

Bölgesel yağlara karşı savaş

Bölgesel yağlara karşı savaş

Bölgesel yağ fazlalıklarından şikayetçi olanlara müjde! Bilim adamları istenmeyen yağ fazlalıklarının giderilmesinde yeni bir teknik geliştirdiler: Fotonlar...

Güncellenme tarihi:
Teknoloji her zaman olduğu gibi yine kadınların hizmetinde... Lokal yağ fazlalıklarından kurtulmak için her türlü yöntemi deneyen ancak yine de memnun kalmayan kadınlar için güzel bir haberimiz var. En son geliştirilen Diod Lazer Teknolojisi imdadınıza yetişebilir. Aslında bu yöntem Diod Lazer'den elde edilen foton enerjisi ile çalışıyor. Lazer lipoliz olarak da isimlendirilen yöntemde öncelikle problemin olduğu alana lokal anestezi uygulanıyor, daha sonra foton enerjisinin aktarılacağı fiber optik kablo, istenmeyen yağların içerisine sokuluyor ve Diod enerjisi buradaki yağ hücrelerini parçalıyor.

Neden daha faydalı?

Bu yöntem özellikle spor, diyet ve diğer harici yöntemlere direnç gösteren bölgesel yağ depolanmalarının giderilmesi için tercih ediliyor. Yağ depolayan ve adilpozit adı verilen hücrelere diod lazer enerjisi direkt olarak etki ettiği için, lokal yağların giderilmesi daha kolay ve daha sağlıklı olabiliyor, Geleneksel liposuction işlemine göre lazer lipolizin iyileşme süreci daha kısa sürüyor ve sertleşmiş dokuların olduğu bölgelerde uygulamalar daha kolay gerçekleştirilebiliyor.

Hangi bölgelerde, nasıl uygulanıyor?

Bu yöntem daha çok yüz, bilekler, baldırlar, diz çevresi, sırt ve karın bölgesi, çene altı ve kollardaki bölgesel yağ fazlalıklarında tercih ediliyor. Genellikle, tek seanslık bir uygulama gerçekleştiriliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulamadan önce uygulamanın gerçekleştirileceği alana lokal anestezi yapılıyor. Problemlerin büyüklüğüne göre 15-30 dakika arasında sürebiliyor. İşlemden sonra tahrip edilen yağ dokusu boşaltılmıyor, bu dokuların vücut tarafından emilmesi bekleniyor. Hastanede yatmayı ve işten izin almayı gerektiren bir yöntem olmaması, yaptıran için çok büyük bir konfor sunuyor. Uygulamadan sonra sıkı bir bandaj yapılması öneriliyor. Uygulamadan sonraki ilk birkaç gün boyunca uygulama yapılan alanda hafif ağrı, kaşıntı ve gerginlik hissedilebiliyor.
Yayın tarihi: 25.10.2008
2768
YORUMLAR

yaptırmam lazım benim de sporla falan olmuyor :( :(

derin 25.10.2008 15:10:20
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.