Güzellik

70 yaşında 30 gibi görünmek mümkün!

70 yaşında 30 gibi görünmek mümkün!

Hollywood ünlülerinin doktoru Howard Murad, cildimizle ilgili en çok merak edilen soruları cevapladı.

Güncellenme tarihi:
Kozmetik dünyasında, pek çok ilke imza atan ve "Cilt Bakımı Gurusu" olarak kabul edilen Dr. Howard Murad, geçtiğimiz günlerde ülkemizdeydi...

Hollywood ünlülerinin doktoru, cildimizle ilgili en çok merak edilen soruları cevapladı.

Beyonce Knowles, Hillary Swank, Uma Thurman gibi pek çok ünlünün cildini emanet ettiği ünlü Dr. Howard Murad, geçtiğimiz günlerde İstanbul'daydı... Biz de, Dr. Murad ile görüşme fırsatı yakaladık ve ona kozmetik dünyasındaki yeniliklerden, cilt bakımının sırlarına; kadınların cilt bakımı ve gençliğiyle ilgili yanıtlarını en fazla merak ettikleri soruları yönelttik.

Dr. Murad'ın yanıtları oldukça ümit vericiydi; kozmetik dünyasında, cildin gençliğini çok uzun yıllar korumayı mümkün kılan, hatta 70 yaşındaki birisinin 30 gibi görünmesine olanak tanıyan formüllerin birbiri ardına sunulduğu müjdesini veren ünlü uzman, yine de bir kadının cildi için yapabileceği en iyi şeylerin başında iyi beslenmenin ve stresten uzak durmanın geldiğini belirtti.

Kozmetik dünyasında neler oluyor; son gelişmeler neler?

Kozmetik dünyasında sürekli yeni içerikler, cildi harekete geçirecek peptidler keşfediliyor. Biz de, Murad markası olarak, dünyada ilk kez cildin kendi savunmasını oluşturmasına yardımcı olan bir seri geliştirdik. Artık peptidler ile cilde mesaj göndererek cildin genç bir cilt gibi hareket etmesini sağlayabiliyoruz. Su Prensibi üzerine yaptığım çalışmalarda da, hücrelerin su tutabilme kabiliyetini artırarak, hem vücudun hem de cildin daha sağlıklı olmasını mümkün kılabildik. Bu yöntem ile daha uzun süre daha kırışıksız bir görüntü ile yaşayabilmek mümkün olabilecek.

Sizce yakın bir gelecekte cildi 70 yaşına kadar hiç kırışmayan kadınlar olacak mı?

Hücrelerimizin uğradığı hasarı azaltıp su tutabilme kabiliyetini artırmakla bu mümkün olabilecek. Çalışmalar bunu destekliyor. Hiçbir zaman geçen yıllara müdahale edemeyeceğiz tabii ki, ancak 70 yaşında iken 30 yaşında gibi görünmek mümkün olabilecek.

Önemli olan hücre hasarını minimuma indirmeye çalışarak hücrenin su kaybetmesini engellemek. Bunun için, mutlaka dışarıdan kullanılan ürünlerin formülünde, hem "antienflamatuvar" hem antioksidan hem de nemlendirici olması gerekiyor. Ayrıca düzenli ve sağlıklı beslenmek, bunu yapamıyorsak gıda takviyelerinden destek almak ve stresi mümkün olduğunca azaltarak hayatın pozitif yönlerini yakalamaya çalışmak çok önemli.

Yayın tarihi: 28.11.2008
2224
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.