Mahmure
Blog

Sokak Modasını Fötr Şapka Ele Geçirdi!

Güncellenme tarihi: 30.10.2014 1:07
Önceden belki yüzüne bile bakmadığımız fötr şapkaları artık kullanmanın zamanı geldi! Son zamanların modası fötr şapkalar sokaklarda!

1882 yılında, Victorien Sardou’nun bir oyununda baş kahraman tarafından takılan fötr şapka, 20 yy. kadar uzanan inişli çıkışlı bir hikayeye sahip.

O dönemlerde başı soğuktan korumaya yarayan ve katlanabilme özelliğiyle beyler tarafından çok tercih edilen fötr şapka, daha sonraları inişe geçerek popüleritesini yitirmişti.

1940′lara ulaştığında ise yükselişe geçerek, Amerikan filmlerinde rol alan gangster, dedektif ve kötü adamların başlıca aksesurları arasına girmişti. 1950′lerin sonlarına doğru popüleritesi tekrar düşmeye başlayan fötr şapkalar, 1980′li yıllarda Michael Jackson’ın bu şapkaları sahne şovlarına taşımasıyla, herkes tarafından benimsenmiş ve sokak modasındaki yerini yavaş yavaş almaya başlamıştı.
Günümüzde ise bu şapkalar önemli bir stil parçası olmaya ve sadece beyler tarafından değil, bayanlar tarafından da oldukça sık kullanılan bir aksesuar haline gelmeye başladı. Böylece fötr şapkalar sokak modasını da ele geçirdi.
Her türlü giyim tarzına uyarlayabildiğimiz fötr şapkalarla, maskülen bir stile de, feminen bir duruşa da sahip olabilirsiniz. Fötr şapkanın doğasından gelen maskülenlik, zarif kumaşlar ve ince topuklularla birleştiğinde harika bir tezatlık yakalayabilirsiniz. Ayrıca deri parçalarla ve oxford ayakkabılarla kullanıldığında, maskülen stilinizi biraz daha pekiştirmiş olabilirsiniz. 4922
Pimood hakkında daha fazla bilgi için
/ pimood.com / twitter.com/pimoodcom / facebook.com/pimoodcom
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.