Mahmure

Senin Hikayen : Kendi hayat hikayenize hoşgeldiniz!

Güncellenme tarihi: 17.01.2014 14:36
Önemli olan bazen hikaye değil, onu nasıl anlattığınızdır...

Senaryosunu ve yönetmenliğini Tolga Örnek’in yaptığı Senin Hikayen filmi seyirciye dönük bir film. Bir kere adında karşısındakine yöneliyor, bu “Senin Hikayen” diyor. Filmden çok şey bulup içinize işleyeceksiniz. Öyle cımbızla çekmeye falan da gerek yok, film olduğu haliyle zaten birçoğumuzun yaşayabileceği sahneleri, replikleri içeriyor. Öyle doğal işlenmiş ki hemen başrolüne kendini koyuveriyor insan, karşısındaki adam yani Timuçin Esen yerine ise aşık olduğu, sevdiği adamı koyuyor. Sonra başlıyorsun kendi hikayeni sinema perdesinden izlemeye…

Filmin akılda Kalanları:

* Film sonrası kısa bir sohbet etme imkanı bulduğumuz Tolga Örnek kendi hikayesini anlattığını söylese de aslında hepimizin hayatından kareler çalmış. Filmi izlediğimiz ekipten kimi kayınvalide rolüne takıldı, kimi kıyafetlere, kimi çocuğa, kimisi çocuğun adına… Göz yaşları, gülümsemeler, ara ara yükselen kahkahalar… Yani diyeceğim o ki; bizim hikayemizi yapmış Tolga Örnek.

* Kaybedenler Kulübü’nü izleyip de beğenenler bu filmi özellikle izlesin. Tolga Örneğin yazıp, yönettiği bu değişen film konsepti eminim sizin de hoşunuza gidecektir.

* Daha çok Muhteşem Yüzyıl’dan bildiğimiz Selma Ergenç oyunculuğu kadar tarzıyla da beğeni topladı. Filmde giydiği tüm kıyafetler ve aksesuarlar kendi tercihiymiş. Film izleyecek olanlar Selma Ergenç’in başarılı oyunculuğunun yanında bu konuya ayrı bir dikkat etsinler derim.

* Filmde Hakan rolünde olan Timuçin Esen’nin sade ve doğal oyunculuğunu nasıl anlatsam bilemedim. Sorumluluklardan kaçmayan ama ne yapacağını da bilemeyen, ailesine bağlı ve enerjisini kaybetmeyen bir karakteri çok başarılı bir şekilde canlandırmış.

* Nevra Serezli’yi izlemek ayrı bir keyifti, oyunculuğuna tek bir kelime ilave edemem sanırım.

* Filmde beni en çok içine çeken sahnelerden biri Cem Adrian’nın ansızın sesiyle çoşturduğu sahne oldu sanırım. Karşımızdakini görüyor, sesini duyuyor, kelimeleri etrafımızda dolayıp duruyor ama çoğu zaman ne biz anlatabiliyoruz gerçekten, ne de o.

* Filmi izlerken küçük esprileri es geçmeyip, sinemada yanınızda oturanlara aldırmadan kıkırdayın derim. Filmde bir kez daha anlayacaksınız ki hayat size verilen en güzel hediye. Bunun önemini yeniden hatırlayarak bu filme gidin ve kendinize yeni yıl öncesi/sonrası küçük bir hediye verin.

Peki filmden nasıl ayrılıyorsunuz?

İşte orası biraz karışık. Mutlu bir aile tablosundan filmin hikayesi gereği birazcık buruk ayrılıyor, ailenizi aklınızdan hızla geçirerek önemlerini bir daha anlayarak ayrılıyorsunuz.

Biraz mendil ıslatma, burun çekme durumları da olmuyor değil. Bu soğuk günlerde sımsıcak bir film için mutlaka #senin hikayen için bir mola verin derim.

İyi Seyirler

4610
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.