Dolunay Koç Burcunda!

Dolunay Koç Burcunda!

5 Ekim 2017 Perşembe günü dolunay Koç burcunda gerçekleşecek. Bu dolunay Ekim ayını ve sonrasını güçlü bir dönüşüme itecek nitelikte olacak.

05.10.2017 9:54

‘’Bilinçaltı, kendine inanmayanlar için uğraşma zahmetine girmez.’’

Bu dolunay önümüzdeki iki hafta içinde duygularımızı ortaya koymak adına önemli bir tema oluşturacağa benziyor. Koç burcundaki bu dolunay, bir Venüs Mars kavuşumu sonrasında oluşuyor. Bu tutkuyu, agresifliği ve yoğunluğu artıracaktır.Bu dolunayı ilginç bir yanı fırsat getirirken aynı zamanda tehlikeyi de beraberinde getirebilmesidir. Bu günlerde acayip bir his oluşacak içinizde sanki bir şeyler çok güzel olacak ama acayip bir şekilde de olmayacakmış gibi gelebilir. Kader ve serbestlik karışımı duygular içeren bir süreç.

Dolunayın aslında kendi haritamızdaki konumuna göre sonuçları bizleri etkileyecektir. Bu dolunayın ilginç bir şekilde kadersel etkilerle ilgilisi var. Yani şöyle düşünün. Bir yerde uzun süre kariyeriniz ile ilgili haksızlık yaşıyorsunuz. Âmâ gidemiyorsunuz ve oranın zorluklarını çekiyorsunuz. Bu dolunay etkisiyle o haksızlık sonuçlanırken enteresan bir şekilde bugüne kadar neden gidemediğinizi anlıyorsunuz. Ya da bu senaryoyu ilişkiniz üzerine uygulayın.

Bu aşağıda yazılan makale genel olarak herkes için!

Sadece 1981-1982-1980 Nisan- Eylül –Ekim-Haziran-Temmuz aylarında doğanlar;
1974-1972 ve 1969-1968 yılında doğanların
2-3 kere dikkatle daha fazla okumaları gereken bir yazıdır.Dolunay oluştuğunda güneş ve ay birbirlerine meydan okurlar. Ay duygularımızdır. Güneş egomuz ve irademizdir. Ay karşısında güneşin gücü ve dengesi sorgulanır. Egonuza, tutkularınıza, hırslarınıza karşı ya da ne istediğinize karşı ihtiyacınız olan şeyler ile yüzleşeceğiz. İç gerginlik, dış baskılar, çatışma ve krizlere yol açarak enerjinizi boşa çıkarabilir. Bu durumda gelişecek süreçler içerisinde olayları sakin karşılamanızda fayda var. Çözüm problemin yanı başındadır. Herhangi bir zorluğun üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanın. Bilinçaltınızdaki farkındalık, kişisel ilişkilerinizde dengeli bir görünüm sağlar. Uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dinamiğini veya olumsuz giden olayları açıkça göreceksiniz. Bu, aşk ilişkilerinin tartışma konusu olmasının yanı sıra savaş ve barış anlamına da geliyor.İyileşme sürecinin başlangıcı, beklenmedik değişikliklere uyum sağlamayı ya da uzun vadedeki umutların ve hayallerin düzeltilmesini içeriyor. Çevrenizdeki düşüncelerinden etkilenmeniz çok mümkün. Hızlı kararlar verip çevrenizdeki fikirlerden etkilenmeyin.Bu dolunay sırasında Sabit yıldızı Algorab, 13 ° derece Güneş Terazi ile etkileşim kuracak. Bu etki biraz zorlayıcı gibi görünüyor. Özellikle bu sabit yıldız temaslarının olduğu dönemlerde Terör eylemleri, yalan söyleme, aldatma vb. olaylar gündeme gelmiş. Örnek vermek gerekirse; ABD ‘da 11.09.2001 tarihinde İkiz Kulelere uçak çarptığında bu dolunay derecesinde Merkür yükseliyordu. Bu olayın gündeme gelip bir karşı eylem gerçekleşesi mümkün olabilir. Güvenlik önlemlerinin artması gereken bir dönem. ( Sizde o tarihlerde hayatınızdaki yanılsamaları gözlemleyebilirsiniz.)

Şimdi daha iyi habere gelelim. Dolunay Sabit yıldızı Alphera ile temas halinde tutulmayı gerçekleştirecek. Bu da özgürlük, aşk ve zenginlik verir. Özellikle bu yıldız, enerji, zenginlik, birçok iyi arkadaş ve iş başarısı kazandırabilecek. Özellikle haritalarında bu etki altında olan ve yukarda belirttiğim tarih dönemlerinde doğanlar için, hayatlarını özgürleştirecek gerçek aşkı yaşayacakları biri ile keyifli bir döneme girebilecekler.Dolayısıyla, bu dolunay içinde sevgi ve şans barındıran bir potansiyelle geliyor. Sen seçimlerine karar vermeli ve bu şekilde hareket etmelisin diyor. Ortaya koyacağın özgür iraden bundan sonraki yaşantında kendini ne kadar iyi hissetmek veya ne kadar kötü hissedeceğini belirleyecektir.

Hayatınızdaki insanları hayal kırıklığına uğratmak veya hayal kırıklığına uğramanız söz konusu olabilir. Şüpheciliğin belli bir seviyesi sağlıklı olabilir ancak paranoyaklık noktasına gelmemeniz gereklidir. Olumsuz insanları ve olumsuz etkileri önlemek için elinizden geleni yapın. Sadece bildiğiniz insanlara güvenin böylece yalanlara, hile, dolandırıcılık veya dedikodulara kurban gitmeyin. Aşırıya götürecek çok fazla gurur düşüşe neden olabilir. Kimden yardım almanız gerekli ise ondan yardım alın. Size iyi gelen insanlara özen ve değer verin.Hayatınız için önemli fırsatların yol aldığı bir döneme giriyorsunuz. Değişim hızlı olacaktır. Buna hazırlıklı olun. Bir karar vereceksiniz. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte daha fazla takdir edileceksiniz. İşinize konsantre olun. Bu süreçte bazılarınız işinizden ayrılmak zorunda bile olmuş olabilirsiniz. Pes etmeden hemen hızlıca harekete geçmelisiniz.23 Ekim sonrası hayatınızda birçok şey netleşecek. Tabularınızdan kurtulun. Bu belki sizin için bir fırsat anıdır. Merkür’ün karşısındaki ay, duygularınızı söylemeye, içinizde bir şeyin kalmaması gerektiğini söylüyor. Âmâ bunu nezaket kuralları içerisinde yapmalısınız. Aynı zamanda artık konuşma vakti geldi. Konuşmanız gerekenleri konuşmalısınız.

Günlük sorunları anlamada zorlaştığınız, önyargı veya basit bir anlayış eksikliğinden kaynaklanan ayrımcılıklarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Tartışma konuları ve müzakereler önümüzdeki iki hafta içinde yaşantınız içinde mücadeleci olacak. Bunları sizlerde iyice zor duruma getirmemelisiniz. Dolunayın Plüton’a meydan okuması içinizde dolaşan hislerin artık açığa çıktığı için zorlayıcı ve tahrip edici davranışlara neden olmasını sağlayabilir.

Bu kadar yoğun duygu ve tepkileri kontrol etmek zordur. Yetki figürleri, aile veya ortaklarla güç mücadeleleri mümkündür. Siz ya da karşı taraf oldukça acımasız olabilirsiniz. Kıskançlık, hile, suçluluk aşılama, zorbalık veya cinsel istismar mümkündür.

Herhangi bir ilişki krizinde fail veya mağdur olun, zorlukları dönüştürmek için olayları fırsata dönüştürebilirsiniz. Saygınlığınızı, bugüne kadar geldiğiniz bu hayatı, hissettiğiniz sevgiyi ve kendinizi koruyun. Kendinizi açın ve diplomatik olun. Yaptığınız iyilikleri geri istemeyin. Onlar geri gelmez sadece siz yorulursunuz. Size yardımcı olacak ya da vesile olacak etkili insanlar hayatınıza girecek. Bunlara izin verin. Korku ve endişelerinizden uzaklaşın. Kendi adına büyümek için cesur bir adım atmalısın. Hayatında gerçekten neye ihtiyaç duyuyorsan onun için mücadeleni ver. Bu, büyük risklerin daha büyük getiriler getirdiği bir gündür. Romantizm cephesinde, acı çekmeyi bırakın. Duyguların baştan çıkarıcı bir şekilde doğrudan bilinmesine izin verin. Çoğumuz hiç önemsemememiz, hatta unutmamız gereken küçük şeyler yüzünden kendimizi üzüyoruz. Bu dünyada kaç yıllık ömrümüz var belli değil ve biz bir yıla kalmadan unutulup gidecek basit şeyler üzerinde kara kara düşünerek dünyanın zamanını harcıyoruz. Oysa ki, yaşamımızı buna değecek hareket ve duygulara, büyük düşüncelere, gerçek sevgilere ve kalıcı şeylere adamalıyız. Çünkü hayat küçük olamayacak kadar kısa…

Dememiz o ki; Şu an dünya, mal, mülk, koltuk, para, ihtiras, öfke ve güç sayesinde zilzurna sarhoş olanların eziyeti altında. Kimsede farkında değil. Asıl sarhoşluk budur. Her canlı eşini arar. Her geçen saniyede düşünce ve davranışlarıyla gerçek eşini bulmak ister. Tırtılın yaşam öyküsü muhteşem bir derstir. Tırtıl eş aramak üzere yüzlerce kilometre yürümek zorundadır. Oysa yaratılışı buna müsait değildir. Bu yüzden tırtıl, evrendeki en muhteşem değişimi yaşar. Karşısına çıkan, eşini bulmasına engel olan güçlükler, onu kelebek olmaya zorlar. Dönüşümünü sağladığında kanatları sayesinde uçarak eşini bulur ve yaşamın muhteşem döngüsünü devam ettirir. Onun kanatları hedefine ulaşmasının araçlarıdır. Bu durum insanın farkındalık sayesinde yaptığı ilerleme ve gelişmeyle aynıdır. Sen de sonsuz yaşama, gerçek hayata seni götürecek kanatlarına kavuşmak için farkındalıkla değişime ve dönüşüme başla.

19944