Burcunuzu Bu Hafta Neler Bekliyor?

Burcunuzu Bu Hafta Neler Bekliyor?

Bu hafta Merkür'ün olumlu ve olumsuz açılarının yanı sıra Uranüs’ün geri hareketi de başlıyor. Peki bu durum burcunuzu nasıl etkiliyor biliyor musunuz?

25.07.2016 13:57

Fazla reaksiyon göstermek, ani çıkışlarda bulunmak, düşünmeden kararlar almak ya da yeterince hazır olmadan somut adımlar atmak bizi yanlışa götürebilir. Bu esnada fikir ayrılıkları, gerginlikler ya da polemikler yaşanabilir. Söylenenlere iyice kulak vermeli ve konuşurken de kelimelerimizi özenle seçmeliyiz. Aksi halde sosyal ilişkilerimiz ve hayatımızın geneli olumsuz etkilenebilir. Sabit fikirli, dik başlı ya da ısrarcı bir tavır takınmak yerine daha esnek ve toleranslı olmaya çalışalım.

Bu hafta özelikle toplantılar, işbirlikleri, ortak projeler ve hukuki süreçler açısından verimli bir hafta olmayabilir. Düşünmeden, aniden aksiyon almamız bize kısa vadede zarar verebilir.

Bir yandan sürpriz gelişmeler, haberler, son anda ortaya çıkan durumlar farkındalığımızı artırabilir ve olumlu gelişmeleri beraberinde getirebilir. Yeni çevreler, insanlar bize yeni kapılar açtığı gibi, bazı şeylere farklı bir gözle bakmamızı da sağlayacaktır. Üretkenliğimiz artıyor ve keskin zekâmız devreye giriyor.

Hafta sonuna yaklaştığımız günlerde ise, mevcut iş ve görevlerimizi daha seri bir biçimde tamamlayabilir ve böylelikle pozisyonumuzu yükseltebiliriz. Öte yandan geçmişte hayata geçirdiğimiz projeler ve elde ettiğimiz başarılar da dikkat çekecektir. Böylelikle yöneleceğimiz yeni alanlarda yolumuz daha da açılabilir. Fakat ilk paragrafta sözünü ettiğimiz noktaları da unutmayalım.

Geri harekete geçecek olan Uranüs ise, şimdiye kadar korkup, geri durduğumuz ya da harekete geçemediğimiz pek çok şeyde bize cesaret verecektir. Uranüs tekrar doğru harekete geçtiğinde ise, fiziksel değişiklere bizi ruhen de hazır hale getirecektir.
Bu arada toyluğumuza bağlı olarak agresif ve kontrolsüz hallerimiz, iş kritik kararlar almaya geldiğinde bizi silkeyebilir ya da hatalarımızı görmemizi sağlayabilir.

İçinde bulunduğumuz durum ve kişisel hayatımız her ne kadar değişikliğe maruz kalsa da, biz kolay adapte olabilir ve güzel bir yenilenme sürecine girebiliriz. Bu gerileme aynı zamanda son günlerde sert ve keskin bir biçimde yaşanan ani dönüşümlerin bizi aslında daha sistemli bir sürece götürebileceğini de işaret ediyor. Bu değişim dönemi daha sıkı bir çalışma anlamına da gelebilir.

Ancak, bu süre zarfında sarf ettiğimiz cümleler, teknolojiyle, elektrik ve elektronikle, havayla, ulaşımla ya da bilişimle bağlantılı konularda beklenmedik gelişmeler ya da sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle özellikle interaktif ortamlarda kelimelerimizi özenle seçmeliyiz.

34743