Yalan söylediğini anlayabilirsiniz !

Yalan söylediğini anlayabilirsiniz !

Bazen, ilişkinizde her şey tozpembe gözükürken içinizden bir ses işlerin yolunda olmadığını söyler. İçinizden gelen o iyi veya kötü sesin sebebini artık öğrenebilirsiniz...

Güncellenme tarihi:

Bu bilgiler, erkek arkadaşınızın ya da eşinizin yalan söylediğinden şüphelendiğiniz durumlarda işinize çok yarayabilir. Çünkü ses tonu, mimikleri ve beden dili sayesinde gerçekte ne demek istediğini daha iyi anlamanız mümkün olacak.

Sesin ele verdikleri :


Bir insanın neler hissettiğini ses tonundan anlamanız mümkündür. Bu, yakın olduğunuz biriyse işiniz daha da kolay olabilir. Hatta bir süre sonra fazla sözcüğe gerek duymadan ne istediğini sadece ses tonundan anlar hale gelirsiniz. Birinin size güzel sözler söylemesi kadar onları nasıl söylediği de önemlidir. "Çok sevindim, çok üzüldüm" gibi cümleler sözde yakınlık ifadeleridir ama tavır, ses tonu ile desteklenmiyorsa bir anlamı da yoktur. İnsan tipleri ses tonlarına göre gruplara ayrılmış:

Boğuk sesli bir erkek düşünün:
Bu tip ses, kendinden emin olmayan erkeklerin karakter özelliği olarak tanımlanmış.Aşırı alçak sesli insanlar
ise dikkat çekmeye çalışan insan sınıfına giriyorlar. Başka bir insan tipi ise kendilerine güvenleri azaldıkça seslerinin yükseldiğini fark bile edemeyenler.

Bir de günlük hayatlarında "yatak odası sesi" ile konuşan insanlar var. Bu kişiler etraflarındakilere genellikle güven vermezler.

Karşısındakini baştan çıkarmak ister gibi bir ses tonu ile konuşan insanların özgüven yetersizliği çektikleri ve kendilerini kanıtlayamamış olduklarını da düşünebilirsiniz.

Cansız ses tonu ile konuşmak ise kayıtsız, tutuk, kaygılı ve çekingen kişilik özelliği olarak tanımlanmış. Bu insanlar duygularını bastırdıklarından etrafındakilerle aralarına mesafe koyarlar.

Yayın tarihi: 14.03.2013
9746
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.