Unut onu!

Ayrıldınız ve her şey bitti fakat siz bunu bir türlü kabul edemiyorsunuz. O zaman tavsiyelerimize uymanız gerekecek.

Onu düşünmeyin: Zararlı bir ilişkinin bağımlılığından kurtulamıyorsanız, önce sabit fikir gibi onu düşünmekten vazgeçmelisiniz. Aklınıza geldiğinde, kendinizi durdurun, 30 saniye boyunca konsantrasyon gerektiren başka bir konu, kişi veya durum düşünün. Bunu başaramıyorsanız, vücudunuzun herhangi bir yerini çimdikleyin veya acıtın. Acı, onu düşünmenizi engelleyecek.

Kendinizi kandırın: Sarhoş olduğunuz veya onu çok arzuladığınız zamanlar için, şu basit yöntemi deneyebilirsiniz: Cep telefonunuzdan ismini silmeyin, ancak numarasını en iyi arkadaşınızın numarasıyla değiştirin. Böylece onu aramak yerine arkadaşınızı aramış olursunuz. Mail adresini de bloke edin, telefonunuza gönderdiği mesajları engelleyin ki, size ulaşamasın.

Kara liste oluşturun: Birlikteyken sevmediğiniz, en sinir bozucu özelliklerini not edip, cüzdanınıza koyun ya da bilgisayarınızın üzerine asın. Onsuzluk krizi geldiğinde listeyi çıkarıp, yüksek sesle okuyun.
Yayın tarihi: 25.02.2005
884
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.