SMS, aşkı öldürüyor!

SMS, aşkı öldürüyor!

Sms, biz kadınlar için romantik bir araç bile olabiliyor. Oysa erkekler için bizimle ilgilenmenin fazla vakit ve çaba harcamadan en kestirme yolu! İşte bu tembelliğe dur demenin yolları.

Güncellenme tarihi:
Eminiz ki gelen mesajlar kutunuzda; "Naber?" veya "Bu akşam görüşelim mi?' gibi tonlarca mesaj vardır. Bugünlerde, mesajlaşmak, her zaman olduğundan daha popüler. Türkiye'de günde 60-70 milyon adet SMS atılıyor. Peki problem tam olarak nerede?

Zen And The Art of Failing in Love (Zen ve Aşık Olma Sanatı) adlı kitabın yazarı Dr. Brenda Shoshanna, "Mesaj yollama, erkeklere, ilişkileri için daha az enerji harcamanın yolunu açıyor. İlişkinizde, SMS'ler yüzünden birbirinize karşı tembel bir hale geliyorsunuz" diye açıklıyor bu durumu.

İşte biz de, önünüze çıkabilecek bu tür tuzakları incelemeye karar verdik ve erkek arkadaşınızı bu alışkanlıklardan caydırmanın yollarını araştırdık.

Teknolojik tehlike 1: Şansını denemekten çekiniyor

"Görüşelim mi" gibi belirsiz bir mesaj attığında, plan yapma sorumluluğunu sizin üzerinize atıyor demektir.
Bazı erkeklerin reddedilmekten ("İstemiyorsanız, cevap vermezsiniz, o da bunu kulağıyla duymaktan daha kolay kaldırabilir diyor Shoshanna) korktukları veya frene basmak için mesajlaşmayı seçtiklerini düşünüyor Washington'daki Internet ve Bilgisayar Bağımlılığı Merkezi'nin sahibi Hilarie Cash.

Teknolojik tehlike 2: Bağlantı yok

Erkeklerle telefonda konuşmanın heyecanını bir düşünsenize. Seksi bir gülüş, coşkulu bir ses tonu duymak ne kadar da cazip. Ama mesajlaşma, bunları bir anda silip atıveriyor. "Mesajlaşmak erkeklerin yakınlıktan kaçınmalarına olanak verir. Böylece iletişim çok yüzeysel kalır" diyor Cash.

Ayrıca, araştırmalara göre; erkekler ilişkiyi idare etmek için mesaj atarken, kadınlar ilişkiyi sağlamlaştırmak için yolluyor. Bu şu anlama geliyor: O, karşılıklı iletişimi limitliyor ve sizin daha fazlasını istemenize sebep oluyor. Bir dahaki sefer sizi aradığında, ona olumlu bir tepki verin. Örneğin, "Sesini duymak ne güzel" diyebilirsiniz.
Yayın tarihi: 21.08.2010
4704
YORUMLAR

olmayan bişe nasıl ölürki?

Serhan 20.11.2010 23:28:01

smse karşı deqilim ama sürekli bu şekilde iletişim kuruluyorsa bence çok yanlış.daha da sanallaştırıyor sanki ilişkiyi. arayıp sesini duymak bu şekilde konuşmak bence çok daha iyi.

elfm_ 31.10.2010 16:31:11

çok saçma...

serkancimbom7676 14.10.2010 15:46:09

e öldürmez ama msjda en güzel sözleri söylarsin ama yüz yüze yalan söylemek kolay değildir yüz yüze sadece hissettiklerini söyler her dakika msjlaşmakta çok sıkızı oluyo bazen konuşcak bi şey kalmıyo

nesli 31.08.2010 09:42:28

kesinlikle öldürüyor zaten zamane gençlerinin %50sinden fazlası mesajlaşamadan yürümeyi bile beceremiyor neredeyse.Sms ciddi bir bağımlılık oluşturmakta.

Arda 21.08.2010 11:44:41

Sevdiklerinle yüzyüze görüşmesi çok zevk verir insana sms ne oluyor.Sms sadece iletisimin bir yardımcısıdır..İletişim yerine sms e yüklenmek resmen iletişimin kopmasıdır

sms 21.08.2010 09:39:51

bence kesinlikle öldürür.şu anlaşılmasın iletişimsiz mi olalım? bunun yerine konuşalım canlı olarak sesimizi duyalım.sms sadece beklemediğin bir anda mutluluk ve aşk ifade eden bir şekilde gelirse romantik olur . bence 1000 sms atılacağına 100 dk konuşulsun kesinlikle daha hoştur ve duyguları canlı canlı yansıtır. sms te seni seviyorumu okumakla sesli görüşme ile seni seviyorumu duymak bir olurmu hiç?onun sıcaklığını o tatlı sesini duymakla yazı da okumak bir olurmu?hem konuşurken yürektenliği anlaşılır fakat yazıda imkansızdır bu istediğiniz kadar reddedin.

mustafa 28.09.2009 05:38:18

bence öldürmüyor?? hem niye öldürsün ki? tam tersi daha güzel daha hoş şeyler katabilir ilişkiye...ne hoş şeylerde yaşanıyor smsle..gün geliyor kontür olmadığında çağrılar imdadınıza yetişiyor..o bile bi hoşluk katıyor bence ilişkiye..

anemonsevgi 09.09.2009 23:14:42

bence sms aşkı öldürmüyor.. sms vuslatı kısaltıyor.. örneğin ben nişanlıyken smsler o kadar iyi oluyordu ki bazı saatler vardır ne evden çıkabilirsin nede o saatte sevdiğinin yanında olabilirsin.. ama o anlarda sms ler koşuyordu imdadımıza... sms aşkı öldürmüyor bence ...

getipuf 04.09.2009 05:50:37

BENCE TAM OLARAK DOĞRU SÖYLÜYOR :) ÇOK MUHABBET TEZ AYRILIK GETİRİR ARKADAŞLAR UNUTMAYIN BUNU

CUMA SATAN 04.09.2009 00:25:18
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.