Seviyor mu, sevmiyor mu?

Seviyor mu, sevmiyor mu?

Konuşurken duygularını anlayabilirsiniz. İşte ilişkinizin sıcaklığını tespit etme yolları!

Güncellenme tarihi:

Konuşma biçimi

1- Sizinle birlikte gelecekten söz eder mi? Birlikte bir tatil planı da olabilir.
2- Sizin sorunlarınıza yardımcı olmak için fedakarlıkta bulunur mu (programını, hayat stilini vs. aksatır mı?)
3- Size sarıldığında, bunu duygulu yaptığını hisseder misiniz?
4- "Seviyorum" kelimesini konuşma esnasında sık kullanır mı? Örneğin "Seninle sabahları geçirmeyi seviyorum" gibi sözler söyler mi?İlişki uzmanı Michael Myerscough'a göre; bir erkeğin sizi sevip sevmediğini davranışlarından ve konuşmalarından anlamanız mümkün. "Kendinizi düşünün. İki erkekten bahsedersiniz. İlkini tarif etmek için 'hoş biri' ifadesini kullanırsınız, diğeri için 'gerçekten hoş biri' ifadesini. Analiz edecek olursak, muhtemelen ikinci kişiyi beğendiğinizi söyleriz. Aynı analizi partnerinizin konuşmaları üzerinde yapın.

Sizinle birlikte bir gelecek hayal eden bir erkek yaz tatili planları yapar, sizinle öylesine vakit geçiren biriyse sırf günlük veya çok yakın planlar yapar. Sizin sorunlarınızla ilgilenme tarzı da duyguları hakkında birçok ipucu verir. Sizinle kalıcı bir ilişki düşünen erkek sorunlarınızı kendi sorunlarıymış gibi değerlendirir ve çözmenizde aktif rol oynar, diğeri çırpınışlarınızı seyretmekle yetinir. "Sevmek" kelimesini ne kadar sık kullandığı da önemli bir gösterge. Sizinle bir şey yapmayı sevdiğini söylerse, sizi seviyor demektir. Sizinle yaptığı, markete gitmek gibi rutin bir aktiviteyi bile maceraymış gibi anlatıyorsa, bu aktiviteden keyif aldığını bilin.

Vücut dili

1- Dışarıdayken elinizi tutar mı?
2- Dokunmayı seven biri midir?
3- Konuştuğu zaman gözlerinizin içine bakar mı?
4- Aynı zamanda güler misiniz?

"Big Brother" programı için vücut dili analizi yapan vücut dili uzmanı Robert Phipps'e göre; sevdiğiniz insanın duygularını ölçmek için kullanacağınız en gerçeğe yakın ölçüt vücut dilidir. "Vücut dili yalan söylemez. Hiç kimse duygularını yüzde yüz saklayamaz" diyor uzman. Aynı uzmana göre, vücut dili analiz etme konusunda erkekler çok usta değiller ama kadınlar genelde doğru değerlendirme yaparlar. Vücut dili konusuna gelince, aşkını ille de topluluk içinde göstermesini beklemeyin.Bazı erkekler toplulukta sevgililerini öpmekten veya el ele sarılıp dolaşmaktan çekinirler. Bu, onları sevmedikleri anlamına gelmez. Vücut dili konusunda önemli olan bir olay var: yansıma olayı. Benzer veya aynı tepkiler vermeniz son derece önemli. " Uyumlu çiftler senkronize hareket ederler. Barda bile içkilerini aynı anda masadan kaldırırlar. Biri diğerine olan ilgisini kaybedince, bu yansıma ortadan kalkar" diyor Phipps.

Birine gerçekten aşıksanız, aynı tip esprilerden hoşlanırsınız, aynı şeylere gülersiniz. Aşk kaybolmaya başlayınca, ilk başta eğlenceli bulduğunuz şeylere sinirlenmeye başlarsınız. Vücut dilinin bir diğer önemli yönü göz temasıdır. Uzmanlara göre, uyumlu çiftler birlikte oldukları zamanın yüzde 70'inde göz göze gelirler. İlişki bozuldukça, göz teması yüzde 30'lara inebilir.

Yayın tarihi: 06.03.2013
47710
YORUMLAR

yorum yok

berfin zorlu 20.03.2013 12:48:23
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.