Sevgiliniz sizi dinlemiyorsa...

Sevgiliniz sizi dinlemiyorsa...

Sevgilinizin sizi dinlemiyor olması sizi sevmediği anlamına gelmez! Belki de bu halinin nedeni, biyolojik bir rahatsızlık olan"Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu"dur!

Sevgilinizin veya eşinizin sizi dinlemediğini, dalgın ve düşüncelerinin dağınık olduğunu düşünüyorsanız, aklınıza hemen size yeterince önem vermediği veya sizi sevmediği gelmesin. Belki de bu halinin nedeni, biyolojik bir rahatsızlık olabilir!

Son 20 yıldır yapılan çalışmalar sonucunda, genetik ve biyolojik bir rahatsızlık olduğu ortaya çıkartılan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB); kişinin iş hayatı ve sosyal hayatının yanı sıra özel ilişkilerini de olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır.* DEHB'li kişinin yaşadığı ikili ilişkide sorumluluk almak istememesi, sevgilisi kendisiyle konuşurken dikkatini verememesi ve kendi söylediklerini unutması gibi davranışlar bir süre sonra karşı tarafı rahatsız etmeye başlar.

* DEHB'li kişi sürekli suçlanır ve ilişkisinin sona ermesi ihtimaliyle yüz yüze gelir. Sert tepkilerle karşılaşması halinde DEHB'li kişinin farkındalığı artar, değişmeye çalışır ancak değişime nasıl ve nereden başlayacağını bilemez.

Yayın tarihi: 16.11.2012
7892
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.