Sevgi Klübü

Sevgi Klübü

21. yüzyılda romantikler Türkiye'de örgütleniyor insanların en çok sevgisizlikten yakındığı bir dönemde, sevgilerini paylaşmak isteyen insanlar artık Sevgi Kulübü'nde biraraya gelecek. külüp, romantizmin yeniden canlanmasını ve sevginin yeniden en önemli değer olmasını amaçlıyor.

Sevgisizlikten yakınan insanların artık sevgilerini paylaşabileceği ve yeniden üretebileceği bir "Sevgi Kulübü" kuruluyor.

Sevgi Kulübü kurucusu yazar Yılmaz Ergül yaptığı açıklamada, kulübün bir dernek, vakıf veya siyasal parti gibi değil "tamamen insanlarda var olan ama uzun süredir örtülü kalan ve birşeyleri arayıp da onun ne olduğunu bulamayanların farkettikleri öz"den oluşacağını söyledi. Yıllardır insanların egemen güçlerin çeşitli politikaları sonucu robotlaştırıldığını "aş, iş, eş" sloganı ile dondurulduğunu ve kutuplaştırıldığını belirten Ergül, insanlar birbirleri ile çatışırken, diğerlerinin de bir başka arenada yol almayı sürdürdüklerini dile getirdi. Ergül, "Bir yerde özenen diğer yerde özendiren gruplar birşeylerin, çok şeylerden önce geldiğini ama bunun ne olduğunu ya da buna kimlerin öncülük edeceğini zaman zaman düşünmüşler de, işte Sevgi Kulubü üyeleri bu özlemi arayan ve yaşamak isteyen insanların biraraya gelmesi ile oluşuyor" diye konuştu.

Kulübe girmenin gönüllülük temelinde olduğunu kaydeden Ergül, "Kulübe giren kişi, hiç bir menfaat beklemeyecek fakat her türlü menfaatın içinde bulacak kendisini. Hiç bir acı çekmeyecek ama bütün acıların içinde bulacak kendisini. Hiç bir mutluluk beklemeyecek, bütün mutlulukları yaşayacak. Hiç bir sevgi beklemeyecek ama bütün sevgilerin içinde bulacak kendisini" diye konuştu.

Halen 22 ilde kulübün kurulma çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Ergül, kulübün yazılı yönetmeliğinin olmayacağını kaydetti. "Sevnin belirli bir tüzüğü ve yönetmeliği olamaz. Onun içindir ki doğallığını koruması bir o kadar da duru ve saflığını yüceltmesi bilincinde olan kişilerin yer alacağı bir kulübe sahip olacağız" diyen Ergül, yıl sonuna kadar tüm Türkiye'de örgütlülüklerini tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Ergül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önceliğimiz sevgi sunmak. Hedefimiz, yok olan aileleri birleştirmek, bitmiş öğrencilikleri geriye getirmek, birbirini sevenleri birleştirmek, işsizlere iş olanağı bulabilmek, ülkeleri ve bölünmüş kitleleri sadece ve sadece ayrım sözcüğünden uzak tutmaktır. 21. yüzyılın romantizmi Türkiye'de kurulmuştur. Çünkü romantizm ve sevginin dışındaki soğuk ve sıcak savaşların az ya da çok tüm etkileri hiç bir kazanç sağlamamış; ayrılmalar bölünmeler ve yıkımlar oluşmuş birbirini anlayamayan insanların beklentileri sonucu ortaya mutluluk yerine krizler doğmuştur."

Külüpte Tek Zorunluluk
Kulübün tek zorunluluğunun bulunduğunu dile getiren Ergül bu zorunluluğu şöyle özetledi:
"Kulübün doğal üyesi olan her kişi, mutlaka 5 tane kulüp doğal üyesi ile bir birim oluşturmak zorundadır. Bunun üç tanesi kendisine yakın semt çevresinden diğeri uzak il veya ilçe dışından olmak zorundadır. Çünkü sevginin getireceği
gereksinim sonucu üye bir diğer arkadaşına ulaşmak zorundadır. Bu bir anlamda acı veya mutlu günün paylaşıp birlikte olma anlayışımızın sonucudur. Kulübümüzden çıkmak da doğal üyenin kendi istemi ile ilgilidir."

Ergül, bu ayın sonuna kadar kulübe başvuranların süreceğini ve 1 Temmuz tarihinde de tüm üyelerin biraraya gelerek tanışacakları bir organizasyon sağlayacaklarını söyledi. Ergül, üyelerin haberleşmesi ve kulübün tanıtımı için internet sitesi oluşturma çalışmalarının da sürdüğünü sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 08.06.2001
999
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.