Partneriniz size duygusal taciz mi uyguluyor?

Partneriniz size duygusal taciz mi uyguluyor?

İlişkiniz gayet yolundayken ve partneriniz sizi kendine bağlamışken bir anda yön değiştirerek eski ilişkilerini gündeme getiriyor ve sizi eleştiriyorsa; siz de duygusal taciz görenlerdensiniz

Güncellenme tarihi:
Partneriniz size duygusal taciz mi uyguluyor?

Dünyada birçok kadının yaşadığı duygusal taciz, erkeklerin sizi çok beğenirken bir anda sizden soğuması, sizinle hayaller kurup evleneceği kadının artık kesinleştiğini söylerken aniden sizde aradığı özelliklerin bulunmadığını söyleyerek ayrılması sonuçlarını doğurabiliyor. Üstelik tutarsızlıklarını fark etmeniz çok kısa sürecektir.

Bu tacizi uygulayan erkekler, sizi sürekli başka kadınlarla kıyaslarlar ve onlardan bahsederken haz alırlar. Eski ilişkilerini sizin gözünüze sokarak, işi onları bıraktığı için çok pişman olduğunu söylemeye kadar götürebilir. Siz rahatsızlıklarınızı ona anlatmaya çalıştığınızda da size beğenmiyorsanız ayrılmanızı söyleyecektir.

Normal ilişkilerde çiftler birbirlerine şakayla takılarak, eleştirdikleri yönleri partnerlerini kırmadan anlatma yolu geliştirirler. Ancak duygusal taciz esnasında erkekler bunu, partnerlerini eleştirirken bilerek aşağılayıcı bir biçimde gerçekleştirirler. Sizi görmezden gelmeye veya başkalarının yanında sizi küçük düşürmeye çalışırlar. Ona bunu yüz ifadelerinizle anlatmaya çalışmak işe yaramayacaktır.

Duygusal tacizi yaşamak zorunda değilsiniz. Eğer partneriniz, yaptığını ve tedavi olması gerektiğini kabul etmiyorsa, ondan uzaklaşmaya başlasanız iyi olacaktır. Yoksa böyle bir ilişki kısa zamanda sizi çürütebilir.

Yayın tarihi: 22.06.2012
1603
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.