Onu etkilemenin yolları

Onu etkilemenin yolları

Ondan çok hoşlanıyorsunuz ama duygularınızı nasıl açığa vuracağınızı bilemiyorsunuz, çünkü onu çok az tanıyorsunuz... Onu etkilemenin yolları burada!

Bir cafede, bir eğlencede ya da sokakta hoşunuza giden birinin ilgisini çekmek istiyorsanız bu noktalara dikkat!

İlginin odağı olun
Konuyla ilgili birçok kitaba imza atmış olan Dr. Albert Mehrabian her nerede olursak olalım karşı cinsin ilgisini çekmek istiyorsak bulunduğumuz odanın merkezinde durmamız gerektiğinin altını çiziyor. 'Bir bardaysanız eğer mutlaka barın çevresinde bir yerlerde oturun. Bu bölgede çok daha fazla insanla tanışma fırsatınız olur'.

Renk seçimi çok önemli
Karşı cinsten birinin sizi fark etmesi için ne renk kıyafetler giymeniz gerektiğini biliyor musunuz? 'Colors For Your Every Mood' adlı kitabın yazarı Leatrice Eiseman mavi renkte giysiler giyen erkeklerin kadınların ilgisini çektiğini savunuyor. Eiseman'e göre mavi rengi seven erkekler 'sadık ve dengeli'.

Ünlü yazar karşı cinsi etkilemek isteyen kadının pembe tonda kıyafetler seçmesi gerektiğinin altını çiziyor ve ekliyor: 'Hoşlandığınız adamın ilgisini çekmek için kırmızı bir elbiseyi de tercih edebilirsiniz. Fakat kırmızı seks ve gücü temsil eden bir renk. Bu renk iki tip erkeği etkiler: sekse düşkün olan ve güçlü kadınlara ilgi duyan erkekleri.

Vücut diline dikkat!
Karşı cinsi etkilemek için vücut dilinizi nasıl kullanırsınız? Vücut dili uzmanı Patti Wood konuyla ilgili bakın neler söylüyor: 'Biz güçlü kadınlarız. Fakat hoşlandığımız kişinin yanımızda gelip bizimle konuşmasını istiyorsak ona birtakım işaretler göndermeliyiz. Örneğin ona hayatınızda bir kişiye daha yer olduğunu hareketlerinizle belli etmelisiniz. Onunla aynı ortamdayken kollarınızı kavuşturarak durmamalı ve sakız çiğnememelisiniz'.

Gülümsemenin gücü
Psikologlar ve vücut dili uzmanları gülümsemenin bir insanı olduğundan daha çekici gösterdiği konusunda hemfikir. Onun dikkatini çekmek için kahkahalar atmanıza gerek yok. 'Burada çok iyi vakit geçiriyorum' mesajını iletecek olan bir gülümsemeyle onun dikkatini çekebilirsiniz.

Kokunuzla baştan çıkartın
Araştırmalar tarçın ve vanilya kokusunun erkeklerde 'aşk'ı çağrıştırdığı yönünde. Hoşlandığınız kişinin bulunduğu ortama gitmeden önce bu kokulardan birini sürün ve onunla birlikte devam edecek olan bu harika gecenin tadını çıkartın.
Yayın tarihi: 02.12.2007
1246
dahafazlası
YORUMLAR

valla napın biliyomusunuz onun yanında hasta numarası yapın bak nasıl senle ilgileniyo ilgilenmesse ben semih dilim

semih köksal 30.06.2011 23:51:24

ya hocam ya ben nasıl bunları yaparım.o nu çok seviyorum ne yapacağım ben.ya bintane koku sürsem yine aynı.

kübranur 02.06.2011 12:41:08
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.