O Doğru İnsan mı?

O Doğru İnsan mı?

Yeni bir ilişkide ya da uzun süren bir beraberlikte de olsak, bu soru aklımızı kurcalar. Öncelikle şunu unutmamamız şart: Her ilişkinin kendine has bir dinamiği var!

Güncellenme tarihi:

Şayet karşınızdaki doğru insan ise tabii ki bu beraberlikte her türlü fedakârlığı göze almak gerekir. Fakat ya o doğru insan değilse? Ya yaşadığınız tek taraflı bir yanılsamaysa?

Onun doğru insan olup olmadığını anlamak için aşağıdaki 5şıkkı dikkatli okumanız sizin yararınıza olacaktır.

* Birbirinizin kötü değil iyi yanlarını ortaya çıkarmalısınız. Kişisel, duygusal ve kariyer anlamında gelişirken birbirinize destek olmalısınız ve bu destek sizi olumlu olarak etkilemelidir.

* Birbirinize inanmalı ve her zaman doğru şeyi yaptığınıza güvenebilmelisiniz. İlişkide kıskançlık olmamalı, taraflardan biri asla bilirkişi rolüne bürünmemelidir.* Beraber eğlenmek önemlidir. Eğlence ve kahkahalar bir ilişkinin afrodizyaklarıdır.

* Ortak inançları ve değerleri paylaşmalısınız. Duygusal ve ruhsal anlamdaki yakınlık en az fiziksel yakınlık kadar güçlüdür

* Birbirinize karşı yargılayıcı ve eleştirel olmak yerine sevgili dolu ve ilgili olmalısınız. Bunu şu şekilde düşünün: Yargılayıcı ve eleştirel olduğunuzda ses tonunuz nasıl oluyor? İlgili ve sevgi doluyken sesinizin kırıcı olması mümkün değildir.

Şimdi bu okuduklarınızı dikkatlice düşünün, yaşadığınız bu ilişki sizi mutlu mu ediyor yoksa siz farkında olmadan bütün enerjinizi tüketiyor mu? Cevabı sizde!

Yayın tarihi: 16.05.2012
15163
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.