Mutluluğu yakalayın

Mutluluğu yakalayın

Bazı çiftler o kadar mutludur ki, bazen yapmacık olup olmadıklarını merak edersiniz. Peki bu çiftlerin ortak özelliklerini biliyor musunuz?

Kimi sürekli birbirini yer, kimi ise o kadar mutludur ki, en pozitif insanı bile kıskançlıktan çatlatır. Mutlu bir ilişkiniz olsa bile, onlara bakarken kendi ilişkinizde bir şeylerin eksik olduğunu hissedersiniz. Peki onlarda olan ama sizde olmayan o şey nedir?

Durun canım, olağanüstü bir şey de beklemeyin! Onların yaptıkları aslında çok basit ve herkes tarafından yapılabilir. "Dört dörtlük bir mutluluk yakalamak her çiftin elinde" diyor "Don't Bet On the Prince" (Prense Bahis Oynamayın) adlı kitabında yazar Gilda Carle. Sevgiliniz veya eşinizle yaşadıklarınıza birkaç yeni prensip veya alışkanlık ekledikten sonra, mutluluğun sandığınız kadar uzakta olmadığını göreceksiniz. Mutlu çiftlerin alışkanlıklarını deneyin, kısa sürede dolu dolu yaşadığınızı fark edeceksiniz.

Vazgeçmeyin

İlişkinin ilk zamanlarında yapışık bir hayat yaşamak normal, ama zaman geçtikçe hâlâ yapışık ikiz gibi geziyorsanız, bu tehlikeli bir durumdur. Mutlaka tek başınıza yapmak istediğiniz şeyler vardır. Bazı zevkleriniz örtüşmeyebilir. Örneğin siz romantik filmleri severken, o aksiyon filmlerini tercih edebilir. Eğer ikinizden biri sırf diğerinin hoşuna gitsin diye kendi alışkanlıklarından ödün verirse, tehlike sinyalleri çalmaya başlar.

Zamanınızın bir kısmını partnerinizden ayrı geçirirseniz, hem daha mutlu olacaksınız, hem de birlikte olunca tartışılacak konu bulacaksınız. Hatta, birbirinizden yeni şeyler duyup öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Kendi hayatınız olsun

İster her cumartesi akşam yemeğinizi lüks bir lokantada yiyin, isterseniz patlamış mısır ve kolayla yetinin, ama mutlaka size ait bir rutin olsun. Belli başlı bazı alışkanlıklar yaratarak aranızdaki bağı kuvvetlendirebilir, yakınlığınızı artırabilirsiniz. Sizin dışınızda hiç kimse bu alışkanlıkların farkında değildir ve onları tekrarlayamaz. Bu da sizi özel kılar.
Yayın tarihi: 26.09.2004
747
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.