Mutlu olmak için yapmanız gerekenler

Mutlu olmak için yapmanız gerekenler

Mutlu olmak sandığınız kadar zor değil, sadece dürüst ve olduğunuz gibi görünün.

Dürüst olun: Kafanızı karıştıran, sizi üzen konuları, ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi ve duygularınızı, dürüstçe ve açık olarak ifade edin. Doğruları söyleyip söylememe çelişkisine düşmeyin. Doğruları, ilişkinizi zedelemeyecek biçimde söylemeye dikkat edin.

Sadık olun: Sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin temeli, bağlılığa dayanır. Sadakat; sorumluluk almak, korkuları kontrol etmek ve duygusal olarak hazır olmak demektir. Eğer iki taraf da gereken sadakati gösterirse, sağlıklı bir evlilik kaçınılmazdır.

Sorumluluğunuzu geliştirin: Eşinizi olduğu gibi kabul edin. Bu ilişkinin sadece sizin değil, ikinizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu unutmayın. Evli insan sadece kendine değil, eşine karşı da sorumludur.

Üzerinize düşenleri yapın: Mutluluk verici bir evlilik çaba gerektirir. Duygusal sorunlarınıza çözüm arayın, her şeyi yönetmeye çalışmayın, geçmişinizdeki sorunlarla yüzleşin ve korkularınızı yenin. İlişkide kendi üzerinize düşenleri tespit edin ve eşiniz uyarmadan bunları yerine getirmeye çalışın.

Hayatı paylaşın: Hiç kimsenin sizin mutluluğunuzu sağlamasını beklemeyin. Eğer kendinize iyi bakar, ihtiyaçlarını karşılarsanız, evliliğinizin daha dengeli olmasını sağlarsınız. Eşinizin her şeyini siz yapmayın. Unutmayın ki, onun kendisine iyi bakmayı öğrenmesi gerekiyor. Tabii aynı durum sizin için de söz konusu.
Yayın tarihi: 02.10.2004
817
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.