Modern hayat aşkın kimyasını bozdu!

Modern hayat aşkın kimyasını bozdu!

Cep telefonu ve bilgisayar gibi aletler sadakat tanımını tepetaklak ettiler ve insanlara kolayca yalan söyleme rahatlığı sağladılar. Sonuç: Telefonunu köşe bucak kaçıran erkekler ve sürekli diken üstünde kadınlar...

Modern hayat aşkın kimyasını bozdu!
Bütün ilişkiler temelde sevgiye ve karşılıklı hoş görüye dayansa da, hayatımıza jet hızıyla giren teknolojik yeniliklerin hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra, ilişkilerimize de farklı boyutlar kattığını inkar edemeyiz.

İşte çoğumuzun yaşadığı modern zamanların kadın-erkek ilişki sorunlarından bir demet...


CEP TELEFONU KAPANI

Dünyanın neresinde olursak olalım cep telefonları sayesinde artık istediğimiz an birbirimizle iletişim kurabiliyoruz. Düşünsenize anne babalarımız, bundan çok değil 20 yıl önce, sevdikleriyle her an her yerde konuşmanın hayalini bile kuramazlardı. Ayrıca sadece konuşmak değil; artık toplantıda, okulda, kuaförde, plajda, tuvalette kısacası bulunduğumuz her ortamda yazışıp, mesaj kısabiliyoruz. Bu sayede duygularımızı anında paylaşabiliyor ve konuya olumlu tarafından bakacak olursak kendimizi kolayca ifade edebiliyoruz.

Ancak işin bir de başka boyutu var. Bu faydalı âletler, ilişkilerde sadakat tanımını neredeyse tepetaklak ettiler ve insanlara kolayca yalan söyleme rahatlığı sağladılar. Örneğin Beyoğlu'nda yemek yerken yan masada bir kızla el ele oturan kişinin "Hayatım Kadıköy'de ofiste, toplantıdayım" dediği türden durumları siz de mutlaka yaşamışsınızdır.

Televizyonda 24 saat reklamları yapılan sanal hatlardan bahsetmeden de geçemeyiz. Cep telefonları üzerinden hizmet veren sanal arkadaşlık hatlarının binlerce abonesi olması dikkat çekici. Tanınan veya tanınmayan kişilerle flört dolu mesajlaşmalar ne yazık ki pek çok çiftin "duygusal sadakatsizlik" sorunuyla karşı karşıya kalmasına sebep oluyor.

Fiziksel temas içermediği için, çoğu insan bu mesajlarda bir sorun olduğunu düşünmese de bazılarımız ciddi üzüntüler yaşayabiliyor. Cep telefonunu sevgilisinden köşe bucak kaçıran erkekler ve sürekli diken üstünde oturan kadınlar ise ilerleyen teknolojinin en kötü sonuçları...


İnternet tehlikesi! >>>>>>>
Yayın tarihi: 08.09.2010
4824
YORUMLAR

Cep telefonları internet yaygınlaşalı kadınların ne ansının gözü olduğu çok güzel ortaya çıkmaya başladı.Birde erkeklere şöyle böyle derler.Hanfendiler doğruluk nakaraktarı yazarlar ama kaç kere eski sevgilileriyle buluşurken cepte konuşmalarıyla yakalanırlar..Facede arkadaş listendeki kızları ufak bir takibe alırsın.Ooooo erkeklerle nasıl kovalamaç yaptıkları hiç gözden kaçmaz...Kadınların ne olduğunu görmemiz çok iyi oluyor.AŞK MI :))))) ONLARA AŞK DEĞİL NE LAZIM BELLİ:)))

MUMİ 08.09.2010 11:49:20

modern hayatta sanal aşklar ortaya çıktı internetten sevgili yapma uğraşına giren iinsanlar çğaldı kendi çıkarkarını gözeterek cinsel birleşmeye girmek insalar bilgisayar başına geçerek o site senin bu site benim dolaşmata başladılar bakalım gelecekte dha neler olucak

nalcaci34 30.08.2009 02:43:03

Modern hayat aşkla seksi birleştirdi, hatta zorunlu kıldı. Araya internet sms vs sokup anı yaşamamızı engelledi, yüreğimiz ve aklımız parçalara ayrıldı. Bizi keşfetmekten, gerçek anlamda tanımaktan, sevmekten uzaklaştırdı modern hayat. ve biz bu hayatın ürünleri değil, atıkları olduk..

çiğdem çilli 08.07.2009 02:22:51

modern zamanda aşk can çekişiyor dibe vurmuş alarm veriyor...bakın şimdi aşkla ilgili ilk aklıma gelen şarkılar nil'den aşk bu mudur?ikincisi de pınar aylin aşlarda çantalar gibi sahte... daha ne olsun ki bak şarkı bile yazılmış zamane aşkını tercüme etmek adına... yalan dostum aşk diye bişey yok aşk dediğin üç günlük eglence bilemdin 5 gün sürsün kapılıpta sürünen çok...

green 28.05.2009 02:56:17

BİZ 25 YILLIK EVLİYİZ.EŞİM BANA HER ZAMAN>DER.BU GÜNE KADAR ASLA BANA İHANET ETMEDİ ( SANAL ALEMDE BİLE).BEN ONA SONSUZ İNANIYOR VE GÜVENİYORUM.

ZEHRA 25.05.2009 09:07:15

aşk kesinlikle eskilerde kalmış kardeşim hele istanbulda artık millet birbirinn eskileriyle çıkıyor sahte arkadaşlıklar güwensiz ilişkiler bunlar bi gerçek wede şu zamanda yeni nesilden bir genç olarak herkez birbirini tanıyor işlerin iyice cıwkı çıktı

melis 20.05.2009 23:48:30

BEN SANA NİŞANLIM DEDİM BU KOLAY Bİ KELİMEMİ SANIYOSUN SENİ SEVİYORUM DEDİM İNSAN RASTGELE KULLANABİLİRMİ BEN KULANAMAM SEVMİYOSAM KESİNLİKLE NE OLURSA NE YAPARSA HİÇ BİR ŞEKİLDE SICAK BAKAMAM AMA SENİ SEVİYORUM SENİNLE EVLENMEYE KARAR VERDİM SADAKATSİZLİK NE DEMEK

AYTEN ÇAKMAK 20.05.2009 12:09:27

HİÇ Bİ ZAMAN ASLA SADAKATİ KAYBETMEM NERDE HANGİ ORTAMDA OLURSAM OLİM SEVDİĞİM VE BENİ SEVEN SANA İHANET ETMEM

AYTEN ÇAKMAK 20.05.2009 12:06:18

aşkımı çok seviyorum onu hayatta hiç kimseye değişmem o da bunu biliyor allah kahretsin meraklıyım tlf bi kaç kez aransın illaki araştıracam kimsin nesin e tabiki sonuç ister istemez konuşuyorsun ve sevgilini üzebiliyorsun tlf eline alırsa.modern hayat aşktaki, sadakati bence yok etti aşikar olmasada gizlice sadakati kaybettik helede internet başındaysak.

sitem464 19.05.2009 16:48:50

SEVEN SEVDİĞİNE TOZ KONDURAMIYO VE AŞK DEMEKKİ BİTMİYO

AYTEN ÇAKMAK 19.05.2009 11:28:33
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.