Madem aldattın bari dürüst olma!

Madem aldattın bari dürüst olma!

Küçüklükten beri beynimize kazınan "Her zaman doğruyu söyleyin" kuralını şu şekilde düzeltiyorum: "Eğer bir yanlış yaptıysanız doğrusunu söylemeyin"

Güncellenme tarihi:
aldatma

ALDATTIĞIMI ONA SÖYLEMELİ MİYİM?

Şimdi durumlara göre konuyu açalım...

Hiç kimseyi aldatmadım!

Geçmişte yaptığınız bir şey sizi çok da gururlandırmıyorsa, omzunuzdaki yükü hafifletme isteğinize direnin. Gerekirse gidin sulara kafanızı daldırıp orada bağırın bağırın, bunu atlatın!

Pişmanlıklarınızı dile getirmeniz sevgilinizi o anda çok etkilemese bile, size "geçmişin benim için önemi yok bebeğim" dese bile... bu onun size olan güvenini parça pinçik edecek, telefonu duymadığınız sıradan bir zamanda bile kafasında tilkilerin volta atmasını sağlayacaktır.

Eski erkek arkadaşınız hak etmiş olsa bile, onu aldatmış olmanız, şimdiki partnerinizi şüpheye düşürür. Bir dahaki kurbanın kendisi olup olmayacağını merak eder. Derken işi paranoyaya vardırır ve bu da gereksiz kavgalara sebep olabilir.

Unutmayın söylememek yalan söylemek anlamına gelmez!

Peki, böyle bir şapşallığı niye yapmak isteyebilirsiniz:

1- Ne kadar da dürüst olduğunuzu göstermek için.
2- Kendisinden memnun olmadığınızı ama düzeltmesi için ona bir fırsat (!) verdiğinizi ima etmek için.
3- Anlatacak birini bulamadığınız için (yani boşboğazlık).

"Sarhoş olduğum bir gece erkek arkadaşıma ondan önceki üç ilişkimin bitmesine benim sadakatsizliğimin sebep olduğunu söyledim. Bu çok büyük bir hataydı. Çünkü bana olan güveni azaldı ve ilişkimizin ateşi ister istemez söndü. Dersimi aldım diyebilirim" diye itiraf ediyor bir doğrucu Davut arkadaşımız.

Kaldı ki eğer şu anki sevgilinizi taze taze aldattıysanız bunu asla ve asla paylaşmayın!!! Bunu ayrılırken bile söylemeniz gözünün morarmasına, sülalenizin bolca kulaklarının çınlamasına ve gereksiz bir sürü gözyaşına sebep olabilir. Hem dünya küçük! Siz en iyisi bu sırrı saklamaya devam edin.

İçinizi kemiren pişmanlığı atlatmak için pamuğa fasulye ekip başında bekleyin, geçecektir...

B planı: SÖYLEMENİZ GEREKEN DURUM...

Tamam, söylemeyin dedik ama bazen işler sizin dışınızda gelişir o halde bir B planı oluşturmakta fayda var:

Diyelim ki sevgilinizi aldattığınızı bir arkadaşınız gördü ya da öğrendi; eğer ikna edebilirseniz onu kendi tarafınıza alın, sonra da sevgilinize arkadaşınızın şizofren olduğunu bazen kafasından hikayeler uydurduğunu, çok ama çok üzüldüğünüzü söyleyin ve bundan kimseye bahsetmemesini rica edin ve konuyu orada kapatın. Arkadaşınız bir gün söyleyecek olursa sevgilinize bu bilgiyi hatırlatın! (biliyorum kötülüğü abarttık... artık yerse :)

Eğer sizi basan onun arkadaşıysa ve ona söyleyeceği kesinse; koşun ve hemen o söylemeden siz söyleyin. (ama hikayeyi modifiye edin; eğer mümkünse acıklı nedenler serpiştirin, evet son direnişler, tehdit edildim deyin, üste çıkın, çirkefleşin... ve yine de esas olarak "onu aldattığınızı" sonuna kadar reddedin)

Yani işe yaramayacak tabii ama siz yine de şansınızı deneyin... Aşk her şeyi affeder mi? Belki de eder :)

Yayın tarihi: 09.09.2011
2810
YORUMLAR

13 yıllık evli bayanım.Her türk kadını gibi ,eşim beni aldatmaz derdim.Derdim ama inanmazdım.Sadece eşime bunu yapma mesajı verirdim.yaptığsanda bana söylemem derdim.ama olmadı.salak kocam birgün herşeyi itiraf etti.tabi bu itirafta benimde payım oldu.nasılmı?anlayışlı ve tatlı tatlı sözlerle yaklaşıp bana açılmasını istedim.o da bu gazla öttü tabi... Neyse ben salaklık yapıp öttürdümioda bu tongaya düştü.eşim benim gözümde bütün saflığını yitirdi.evliliğimiz sürüyor ama o birgün benimde kısasa kısas yapacağımı sanıyor.yapmayacağım ama o herzaman olup olmadığı konusunda kuşkuyla yaşayacak.

eşi tarafından aldatılan kadın 12.09.2011 15:17:56

istediğiniz kadar katılmayın,kim yazmıssa doğru yazmış

pelin sacar 12.09.2011 13:22:18

bu ne yaa ne demek "yerse" . bu nassı bi anlatım şekli millete gereizekalı muamelesi yapmanın anlamı nedir?

masterabi 12.09.2011 08:48:05

zaten ekolay bunu yayınlamıcak ama yazıyım cok dengesizleştin ekolay klawyenizden cıkanı gözleriniz görmuyor aptal saptal yazılarınızı kac kişinin okudugu belli zaten iice batmayın biraz karekter zaten bu sacma basityerde biraha bulunmucam

mmmmmmmmmm 11.09.2011 21:36:26

nasıl saçma bir yönlendirmedir bu ya?

cagri o. 11.09.2011 16:24:18

bu yazıyı çok hastalıklı buldum

hedehödö 11.09.2011 10:32:25
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.