Korkularınızın üstüne gidin

Korkularınızın üstüne gidin

Uzmanlara göre, birçok kadın ve erkeğin bir ilişkiye başlarken veya bir ilişki yaşarken başarılı olamamalarının nedeni; risk almaktan kaçınmaları.

"Merhaba" demek, birine bir akşam yemeği teklif etmek, telefon numarasını istemek... Bunların hepsi birer risktir ve birçok kişi hayatında bu riskleri almaktan kaçınır. Pek çok kişi güvenli zırhların içinde, risksiz hayat yaşamayı tercih eder. 'Risk' kelimesi ne ifade ediyor? Birçok psikiyatrist, bu kavramı 'kendini ortaya koymak ve fırsatlara açık olmak' şeklinde tanımlıyor. Fırsatlara yelken açmayı bilmezseniz, istediğiniz şeylere ulaşmanız güçleşiyor. Her şeyde olduğu gibi, risk almanın da bazı sınırları var. Bu sınırlar içinde aldığınız risk, size kaybettireceklerinden daha çok kazanç sağlayacak. İstediklerinizi elde edebilmeniz için bugün bir şeyler yapmalı, hayatınızda bir şeyleri değiştirmelisiniz.

1- Hayatınızdan memnunsanız, tabii ki bir şey yapmanıza gerek yok. Fakat elde etmek istediğiniz şeyler varsa, risk almaya başlayın. Biriyle tanışmak istiyorsunuz, fakat reddedilmekten korkuyorsanız, korkmakla hiçbir yere varamazsınız.

2- Onunla iletişim kurmak için harekete geçmeli ve sonuç ne olursa olsun, çaba göstermelisiniz.

3- Suya sabuna dokunmadan, evinizde oturarak başkalarının riskler alarak elde ettiği başarıları seyredebilirsiniz. Fakat sizin elde etmek istedikleriniz ne olacak?

4- Birisinden hoşlanıyorsanız, vakit kaybetmeden harekete geçin. Ona gidip cumartesi akşamı işi olup olmadığını sorun. En fazla teklifinizi reddedecektir. Ama, ya tersi olursa?

5- Hayatta istediklerimizi elde etmek için çok fazla vaktimiz yok. Fırsatları iyi değerlendirmeliyiz.
Yayın tarihi: 04.09.2004
1218
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.