Korkmayın hiç acımayacak!

Korkmayın hiç acımayacak!

Yeniden kırılacak olmak mı, yoksa yeni birini hayatınıza sokmak mı sizi korkutuyor? Neden aşık ve mutlu olmayı kendinize çok görüyorsunuz?

Her yeni aşkın başında eski ilişkinin açtığı yaralar sızlar. Ancak bu sizi eskiler özlediği için değil, daha çok korkudan meydana gelir.

Yeniden aynı acıları yaşama korkusu, kendinizi sevgili adayına açmanıza bile engel olur. "Kendimi açarsam daha çok ve daha çabuk yaralanırım" düşüncesiyle kabuğunuza çekilip, karşı tarafa 'Ben hazır değilim' sinyallerini gönderirsiniz. Bunun sebebinin içten içe yaşanan bir korku olduğunu anlamayan flört adayı tarafından da yanlış anlaşılırsınız.

Engel tanımaz

Yeniden kırılacak olmak mı, yoksa yeni birini hayatınıza sokmak mı sizi korkutuyor? Neden bir korku yüzünden mutluluğu kendinize çok görüyorsunuz? Bu hem kendinize hem de karşınızdakine yaptığınız bir haksızlık değil mi? Aşk söz konusu olunca, korkunun pek bir anlamı olmaz. Siz ona karşı koymaya çalıştıkça o güçlenir ve daha şiddetli olarak size geri döner. Aşk, korksanız da korkmasanız da bir gün gelir sizi yakalar. Peki bu duyguyu nasıl yenecek, kendinizi yeni bir aşka nasıl teslim edeceksiniz? İşte bir kaç öneri:

Endişe etmeyin

* Aşık olduğunuz zamanlarda ne kadar mutlu olduğunuzu düşünün.

* Herkesin aynı olmadığını kabullenip, ona şans tanıyın. Dolayısıyla aynı sorunların yaşanacağı konusunda endişelenmeyin. Bu endişelerin kötülükleri beraberinde getireceğini aklınızdan çıkarmayın.

* Geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamamaya çalışın.

* Kaybedeceğinize dair endişelenmeyin ya da en azından endişelenmemeye çalışın. Unutmayın; her kaybediş başka bir kazançtır.

* Kendinizi saklamayın ve hep açık olmaya dikkat edin.
Yayın tarihi: 10.05.2005
906
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.