Kavuşamamanın acısı

Kavuşamamanın acısı

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz sadece <b>Mahmure</b> okurları için yazdı!

Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde platonik sözcüğünün karşısında şu tanımlama var: Gerçekte var olmayan, düşte kalan, hep öyle kalması istenen. Gelin bu tanımı biraz daha geliştirelim.
Aşkı kendi kendinize yaşıyorsunuz. Karşınızdakinin bundan haberi bile yok. Onunla ilgili hayaller kuruyorsunuz. Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken, o sizin yanınızdan, geçip gidiyor. Siz heyecandan sapır sapır titrerken, o farkında bile olmuyor. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Davranışlarından, konuşmalarından işaretler alıp, umutlanır, bozulur, küsersiniz. Tüm bunlar size acı çektirir. Sürekli bir mutsuzluk, umutsuzluk hali içindesinizdir. Ne yapacağınızı şaşırırsınız. Duygularınızı açmaya cesaretiniz yoktur. Çünkü karşıdan size bir ışık yakılmamaktadır.
Aslında siz sadece müthiş heyecanlı bulduğunuz bir imaja aşıksınızdır. Eğer görüşebilir ve duygularınızı gerçeğe dönüştürebilirseniz, büyük bir olasılıkla büyü anında bozulacaktır. O kişiye hayran olmanız ve belli bir mesafeden gözlemeniz, onun gözünüzde mükemmel bir aşk objesi olarak kalmasına neden olur. Belki de sizin için hiç uygun biri değildir. Belki de bir ilişki yaşamanız kesinlikle mümkün olmayacaktır.
Peki nerede çıkar platonik aşklar karşımıza?
Yayın tarihi: 20.03.2008
11952
YORUMLAR

Ben ilk görüşte aşka inananlardanım, ben eşimi otobüste ilden ile giderken tanıdım, 2 sene görüştüm, 1 sene sonra olacak evliliğimize çok mutluyum! Allahım bozmasın herkese Allah hayırlısını versin. Çok dalmayın aşka batmayın denize...

deryaavunca 20.05.2008 16:33:34

o kadr aradım en yakın olan aşk çeşidi semt aşkı geldi hem aynı semtteyız hemde aynı apartmnda. Ben henüz 6.sınıftayken çocukluk aşkı gelip geçer deyipte sevmeye başladım Şu an lise 3.sınıftayım yeni yeni unutuyorum ama mutlaka bir iz kalıcak bende. Görmeden olmuyo çünkü aynı apartmndayız. :( Hep gözümün önünde bunca yıldır tek çift laf etmedik sadece bakıştık o kadar. Artık oda yok zaten bu saatten snra olmasında Çok GEÇ !!! =((

Shrinee 03.05.2008 22:01:26

Melek ben de seninle aynı şeyi yaşıyorum. Aksi gibi ben ingilizce kursumdaki yabancı birine aşık oldum. Ona bazı şeyleri yarım yamalak anlatıyorum. Tam profesyonel bir konuşmacı değilim. Zaten olsam o kursta ne işim vardı değil mi? Sürekli pratik yapmak için yanına gidiyor bir şeyler soruyorum. Bu beni korkutmaya başladı. Çünkü ilk kez böyle bir şey yaşıyorum.

Gizem 21.04.2008 17:41:58
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.