Kadınlar evleneceği erkeği yüz hatlarından seçiyor!

Kadınlar evleneceği erkeği yüz hatlarından seçiyor!

Amerika'da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre biz kadınlar eş ya da sevgili olarak seçeceğimiz erkeği yüz hatlarına göre belirliyoruz

Güncellenme tarihi:
Kadınlar evleneceği erkeği yüz hatlarından seçiyor!

ABD'de de bir üniversitede yapılan araştırmaya göre kadınlar, erkeklerin yüz hatlarına bakarak ne kadar sadık olduklarını ve ilişkilerinin ne kadar ilerleyebileceğini belirleyebiliyorlar.

Değerlendirmeler oluşturulurken, 8 kişilik bir topluluğa bazı erkek yüzlerinin olduğu fotoğraflar gösterildi ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Buna göre sert yüz hatları olan erkeklerin daha rekabetçi oldukları ve aynı zamanda bu gruptan erkeklerin eşlerini ve sevgililerini daha kolay aldatabildiği kanısına varan kadınlar, yumuşak hatlı erkeklerin daha sadık bir eş ve daha iyi bir baba olacağını konusunda hemfikirler.

Araştırmayı yöneten profesöre göre kadınlar; maskülen erkekleri flört etmek amacıyla seçerken, daha sakin ve yumuşak hatlara sahip feminen erkekleri eş olarak seçiyorlar.

Aynı araştırma gösteriyor ki biz kadınlar erkeksi bir cinsellik tercih ederken, huzurlu bir evliliğe yöneliyoruz.

Yayın tarihi: 28.06.2012
1941
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.