İnternetten sevgili bulunmaz

İnternetten sevgili bulunmaz

Yapılan araştırmalar sanal ortamdan yaşanan aşkların sağlıklı olmadığını ortaya koydu

Güncellenme tarihi:
İnternetten sevgili bulunmaz

Günlük yaşamın karmaşası sosyal hayata katılımı engelliyor. Bu da ister istemez insanları sanal ortamdan aşk ya da cinsellik peşinde koşmaya itiyor. Ancak araştırmalara göre, sanal ortamdan yaşanılan ilişki her ne olursa olsun sağlıklı değil.
Sanal ortamda arayışlara giren kişi, depresyonda olabilir ya da çok büyük bir yalnızlık içindedir. İç dünyasındaki boşluğu, arayışlarına rağmen dolduramayan kişiler sanal ortama yöneliyorlar. İster gerçek samimiyetle ister ufak yalanlar üstüne kurulan ilişkiler, çok büyük çoğunlukla sağlam temellere oturmuyor. İlişki ilerledikten sonra, bireyler arasında güven problemi olabiliyor, özellikle internet kullanımı konusunda.


Cinsellik konusunda da sanal ortama yönelen kişiler, çoğunlukla yalnızlık hissinden kurtulmak için bu yöntemi tercih ediyor. Partneriyle arasındaki cinsel heyecanın kaybolduğunu hisseden kadın ya da erkek, böyle bir yola girebiliyor. Bu tür durumlarda sorunları konuşmak ve aşırı tepkiler vermemek gerekiyor. Gerekirse bir uzmandan yardım alınabilir ya da çiftler terapisine gidilebilir.

Yayın tarihi: 04.07.2012
1332
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.